Ercan Daşdan, Müsiad'ın konuğu oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Belediye Başkan adayı Ercan Daşdan, belediye başkanı olduğu taktirde adil ve eşitli bir yönetim anlayışını benimseyeceklerini, “Gelişimden sadece bir kesim değil, toplumun tüm katmanları faydalanacak.

Güncel 16.03.2014, 03:33 16.03.2014, 23:04
965
Ercan Daşdan, Müsiad'ın konuğu oldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorum Belediye Başkan adayı Ercan Daşdan, belediye başkanı olduğu taktirde adil ve eşitli bir yönetim anlayışını benimseyeceklerini, "Gelişimden sadece bir kesim değil, toplumun tüm katmanları faydalanacak. Herkes pastadan eşit pay alacak" dedi.

MHP Çorum Belediye Başkan adayı Ercan Daşdan, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Çorum Şubesi'nin konuğu oldu. İş dünyasının temsilcileri ile bir araya gelen Nuhut, projeleri hakkında açıklamada bulundu.

30 Mart Mahalli idareler seçimlerinin Çorum için hayırlara vesile olması dileğiyle temenni de bulunan Daşdan, seçim sürecinin sorunsuz atlatılması noktasında ellerinden gelen tüm çaba ve gayreti göstereceklerinin altını çizdi.

Çorum için 19 proje hazırladıklarını ve bunları kitapçık haline getirdiklerini dile getiren Daşdan, hazırlanan projelerinin tamamının ayağının yere bastığını dile getirdi. Son yıllarda, belirli alanlarda yükseköğrenim veren butik üniversitelerin kurulduğunu anlatan Daşdan, Çorum'un sanayi ve turizm altyapısının geliştirilmesine yönelik böyle bir üniversite kurulmasını planladıklarını söyledi. Daşdan, butik üniversitenin hem şehre hem de sanayiye olumlu katkı sağlayacağını dile getirdi.

Kentteki otopark sorunun tüm adayların gündeminde olduğunu dile getiren Daşdan, mevcut otoparkların gelirleriyle yeni otoparklar yapacaklarını belirterek, belediye başkanı olduğu taktirde eski Kültür Sitesi'nin bulunduğu alana da yeni otopark yapacaklarını ifade etti. Çorum'un gelişmiş bir il olmasına rağmen tanıtımının yetersiz olduğunu dile getiren Daşdan, Çorum'un sadece leblebiden ibaret olmadığını diğer tarihi ve turistik değerlerinin de ön plana çıkarılması gerektiğini kaydetti.

Çorum Merkez ve ilçelerinde muhteşem tarihi ve kültürel eserlerin yer aldığını hatırlatan Daşdan, 'Minyatür Şehir Projesi'ni hayata geçireceklerini ifade etti. Daşdan, "Miniatürk benzeri bir proje yapacağız. Çorum Merkez ve ilçelerinde bulunan tarihi ve kültürel eserler burada minyatürleri ile yer alacak. Ankara-Samsun yolu üzerinde büyük bir minyatür şehir oluşturacağız. Yol güzergahı üzerinde olması önemli. Çorum'un yöresel yemekleri de burada tanıtılacak. Servislerle tarihi ve kültürel mekanlara geziler düzenlenecek. Önce Çorumlular sonra konuklarımız memleketimizin değerlerini tanıyacak" diye konuştu.

Yerel seçimlerin zaman zaman yüzyılın seçimi olarak nitelendirildiğini hatırlatan Daşdan, 30 Mart Mahalli İdareler seçimlerinin yerel bir seçim olduğunu şehirlere hizmet edecek olan belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve il genel meclis üyelerinin seçileceğini sözlerine ekledi.

MÜSİAD'taki programda MHP il Başkanı İsmail Lek, MHP Merkez İlçe Başkanı Zeki Aşkın ile bir grup partili de hazır bulundu. (İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:36
Öğle 12:34
İkindi 15:00
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@