“Engelli öğrencilere destek arayışımız sürüyor”

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Bıyık, Üniversite Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Selen Özakar Akça’yı ziyaret etti.

Güncel 23.01.2017, 20:04
698
“Engelli öğrencilere destek arayışımız sürüyor”

Ziyarette Hitit Üniversitesi Engelli Öğrenci Birimi’nin aktif olarak yaptığı çalışma ve geleceğe dönük projelere ilişkin bilgi paylaşımında bulunuldu.

Prof. Dr. Reha Metin Alkan, HİTÜ’nün engelli bireylerinin toplumsal yaşama tam katılımlarının sağlanması, onların ayrımcılığa maruz kalmayan, fırsat eşitliğinden yararlanan ve haklarını kullanabilen bireyler olmaları yönünde her türlü tedbirleri almaya azami gayret gösterdiklerini ifade ederek üniversite olarak engelli öğrencilerle bir araya gelindiğini, etkinlikler ve toplantılar düzenlendiğini, engelsiz bir üniversite olmak adına eski ve yeni binalar olmak üzere fiziki anlamda da birçok çalışma yapıldığını ve yapılması planlanan projelerin olduğunu dile getirdi.

Engelsiz Öğrenci Birimi Koordinasyon Ofisi’nin çalışmalarıyla engelli öğrencilerin en hızlı şekilde ulaşabilmeleri ve imkânlar ölçüsünde katkıda bulunabilmeleri amacıyla, “Engelsiz Üniversite” sloganı çerçevesinde her akademik birimde Engelli Öğrenci Birim temsilcisi olan bir öğretim elemanı belirlendiğini dile getiren Prof. Dr. Alkan, üniversite bünyesinde oluşturdukları Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğüyle konulara daha profesyonel yaklaşıldığını, üniversitede öğrenim gören engelli öğrencilere daha teknik ve sosyal destek verme arayışlarını sürdürdüğünü sözlerine ekledi.

Rektör Alkan, HİTÜ Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Selen Özakar Akça’ya görevinde başarı diledi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@