“Enerji devleri ile aynı kalite liginde olmaktan gururluyuz”

YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu, henüz 4 yaşında, “kalite, liderlik ve sürdürülebilirlik” anlayışıyla dünyanın büyük enerji devleri arasında Avrupa’nın en iyi şirketi seçildiklerini hatırlatarak, elektrik dağıtımı sektöründe “farkındalık” yarattıklarını vurguladı.

Güncel 03.12.2014, 22:58 03.12.2014, 17:59
730
“Enerji devleri ile aynı kalite liginde olmaktan gururluyuz”
YEDAŞ, ‘Toplam Kalite Yönetim’ modeli sayesinde, enerji sektörünün devleri ile aynı kalite liginde kendisine yer edinmeyi başardı.

Rota Yayıncılık Yönetim Kurulu Başkanı ve Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni Günseli Özen Ocakoğlu, Samsun’da YEDAŞ Genel Müdürü Nurettin Türkoğlu’nu ziyaret ederek şirket hakkında ayrıntılı bilgiler aldı.

İş dünyasının önde gelen isimleriyle yaptığı röportajları yorumlayan ve "Yönetimde Mükemmelliği Arayanlara”, “Başarı Tesadüf Değildir”, “Başarı Hala Tesadüf Değil” ve “Başarı Hala Tesadüf Değil 2" adlı kitaplarıyla okuyucularıyla buluşan Günseli Özen Ocakoğlu, Malatyalı hemşehrisi Nurettin Türkoğlu’nun başarılarıyla gurur duyduğunu da söyledi.

KURUMSAL VE OPERASYONEL BAŞARI HİKAYESİ
YEDAŞ Genel Müdürü Türkoğlu, "4 yaşındaki YEDAŞ’ın iş süreçlerinde vazgeçilmezleri arasında yer alan ‘Kalite, Liderlik ve Sürdürülebilirlik’ anlayışı şirketimizin bugün büyük dünya şirketleri arasında Avrupa’nın En İyi Şirketi seçilmesine vesile olmuştur.” dedi.

Dünya üzerindeki enerji devleri ile aynı ‘Kalite Ligi’nde yer almanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Nurettin Türkoğlu, “YEDAŞ’ın, 2019 yılında kurumsal ve operasyonel mükemmellik alanında Avrupa’nın ilk 10 şirketi olma hedefi doğrultusunda başlattığı ‘Mükemmellik’ sürecindeki ödülleri ve başarı hikayeleri, Avrupa'daki ve Türkiye’deki elektrik dağıtımı sektöründe farkındalık yaratmıştır. Biz enerjimizin farkındayız ve hedeflediğimiz gibi dev şirketlerin olduğu ligdeyiz." diye konuştu.

HEDEF “AVRUPA MÜKEMMELLİK ÖDÜLÜ”
KalDer Üyesi ilk ve tek elektrik dağıtımı şirketi olan YEDAŞ'ın, 3 yıldızlı Mükemmellikte Yetkinlik Belgesi'ne sahip olduğunu belirten Türkoğlu, "Hedefimizi elektrik dağıtımı sektöründe 'Liderlik' olarak belirlediğimiz ilk zamanda, paydaşlarımızla birlikte öncelikle yönetim modelimizi doğru seçtik. Dünyanın en büyük 500 şirketinin kullandığı ‘Toplam Kalite Yönetim’ modeli dediğimiz EFQM modelini ve Balance Score Card yönetim modelini ile birlikte yönetilen bir şirketiz” değerlendirmesini yaptı. Nurettin Türkoğlu, Avrupa Mükemmellik Ödülü’nü hedeflediklerini de vurgulayarak, Toplam Kalite Yönetim anlayışını rehber edindiklerini ve iş süreçlerinin her alanında kaliteyi özümsediklerini söyledi.

ROL MODEL YÖNETİCİLER ÖN PLANA ÇIKMALI
Günseli Özen Ocakoğlu ise, YEDAŞ’ın Toplam Kalite Yönetim Sistemi’ni çalışanlarıyla birlikte oluşturduğu sinerji sayesinde tüm iş süreçlerine entegre ettiğini belirterek, "Ülkemizde gerçek anlamda rol model yöneticiler mevcut ancak yabancı hayranlığı ülkemizdeki başarılı liderleri ön plana çıkarmıyor" dedi.

Ocakoğlu, "Unutmayalım ki, hedefinize ulaştığınızda müşterilerinize vaat ettiğiniz dünyayı eksiksiz sunmalısınız. Müşterileriniz, başarınızda katkılarının olduğunu düşünmeliler" şeklinde konuştu.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
10°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 04:57
Güneş 06:22
Öğle 12:38
İkindi 16:02
Akşam 18:43
Yatsı 20:02

Gelişmelerden Haberdar Olun

@