Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri staja gidiyor

Çorum Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, öğrencilerini Avrupa ülkelerine yolcu etti.

Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri staja gidiyor

Çorum Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, öğrencilerini Avrupa ülkelerine yolcu etti.

20 Ocak 2014 Pazartesi 21:54
Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri staja gidiyor
Öğrencilerin Avrupa ülkelerinde staj yapabilmeleri için Leonardo da Vinci-Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Hareketlilik Projeleri çerçevesinde yurtdışında staj çalışması yapacak öğrencilerin yaklaşık üç aylık bir sürede pedagojik, kültürel ve mesleki olarak hazırlanmaları sağlanırken, Almanca ve İngilizce olarak yabancı dil eğitimleri de verildi.
Proje sahibi Çorum Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Makine Teknolojisi bölümünden 15 öğrenci, Tesisat Teknolojisi bölümünden 14 öğrenci ve yerel ortaklar da dahil toplamda 30 öğrenci CNC Operatörlüğü eğitimi almak üzere Macaristan’a, 23 öğrenci ise Kaynakçı Eğitimi almak üzere Almanya’ya gitti.
Öğrenciler, dün okul binası önünden yolcu edildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Okul Müdürü Erhan Özsaray, şu bilgileri verdi: “Okulumuz yöneticileri, öğretmenleri ve öğrenci velilerimizin katılımlarıyla duygulu anlar yaşanarak öğrencilerimiz yolcu edilmiştir. Katılımcı öğrencilerimizin; Avrupa’da yapacağı dört haftalık eğitim ve staj çalışmasıyla alanlarında mesleki bilgi görgü ve eksiklikleri giderilecektir.
Projemizin uygulanmasıyla, öğrencilerimizin, bölgemiz ve yerel ortaklarımızın bölgesinde istihdam edilmelerine ve sektörün ihtiyaçlarına cevap vermelerine, ayrıca mesleki teknik eğitimin kalitesinin ve cazibesinin artırılmasına, üretim ekonomisinin canlandırılmasına katkı sağlanacaktır. Farklı kültürlerin tanınması, Avrupa dillerinin öğrenilmesi, atölye ve laboratuar ortamlarında eğitimin gözlemlenmesi ve ülkemize adaptasyonunun sağlanması, iş ortaklıklarının geliştirilmesi, projemizin hedefleri arasında yer almaktadır.” (Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 20.01.2014 21:55