Emniyet kemeri hayat kurtardı

Çorum’da emniyet kemeri kullanımı konusunda yapılan sıkı uygulamalar hayat kurtardı.

Emniyet kemeri hayat kurtardı

Çorum’da emniyet kemeri kullanımı konusunda yapılan sıkı uygulamalar hayat kurtardı.

19 Ağustos 2014 Salı 21:26
Emniyet kemeri hayat kurtardı
Çorum’da emniyet kemeri kullanımı konusunda yapılan sıkı uygulamalar hayat kurtardı. Polisten ceza yememek için emniyet kemeri takan 25 yıllık taksi şoförü geçirdiği kazadan yara almadan kurtuldu.

Çorum’da taksicilik yapan Nejat Karagöz’ün kullandığı otomobilin lastiğinin patlaması sonucu takla attı. Yaşadığı kazayı anlatan taksi şoförü 25 yıllık şoförlük hayatında uzun yol da dahi zaman zaman emniyet kemeri taktığını, şehir içinde ise emniyet kemeri takmadığını ve kaza yapmadığını söyledi.

Çorum’a yeni Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı’nın göreve başladığı 2 aylık süre içerisinde emniyet kemeri kullanımı konusunda sıkı denetimler yapması nedeniyle emniyet kemeri takmaya başladığını söyledi. Taksi şoförü Nejat Karagöz kazanın hemen ardından Çorum Taksici ve Şoförler Odası Başkanı Mehmet Gayretli ile birlikte Emniyet Müdürü Salih Erkan Tarancı’yı makamında ziyaret etti.

Yaşadığı kazayı anlatan Karagöz, emniyet kemeri kullanmasına vesile olduğu için Emniyet Müdürü Tarancı’ya teşekkür etti. Emniyet Müdürü Tarancı ise ziyaretten duyduğu memnuniyetti dile getirerek, “Herkes emniyet kemeri takmalıdır. Büyükler küçüklere emniyet kemerinin önemini anlatmalıdır. Bu alışkanlık böyle yaygınlaşır” dedi.
(Yusuf Çınar)
Son Güncelleme: 19.08.2014 21:07