Eğitimcilerden örnek davranış

Hakkari’de yeni eğitim öğretim yılı öncesi merkez Yunus Emre İlkokulu Müdürü Fırat Çiftçi ve okul öğretmenleri elbirliği ile okul temizliği yaptı.

Eğitimcilerden örnek davranış

Hakkari’de yeni eğitim öğretim yılı öncesi merkez Yunus Emre İlkokulu Müdürü Fırat Çiftçi ve okul öğretmenleri elbirliği ile okul temizliği yaptı.

16 Eylül 2018 Pazar 22:45
Eğitimcilerden örnek davranış

Okul Müdürü Çiftçi, öğretmenler ve okul personelleri tüm sınıfları ve koridorları büyük bir titizlikle temizleyerek daha sonrada değişik sınıflarda bulunan dolaplara kitap yerleştirdiler. Türkiye’nin farklı illerinden Hakkari’ye atanan öğretmenler örnek bir davranış sergiledi. Erkek öğretmenler ellerine fırça ve paspas alıp sınıf ve salonu temizlerken, bayan öğretmenler ise masa, sandalye ve camları büyük bir titizlikle sildiler.

Yunus Emre İlköğretim Okulu’na yeni atanan Çorumlu Sosyal Bilimler öğretmeni Esra Kalender, okullarını 2108-2019 eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirmeye çalıştıklarını söyledi. Esra Kalender, ”Burada genel temizlik yaparak camları, masaları siliyoruz. Okul müdürümüz ile birlikte okulumuzun boya badanasını yaptık. Eğitim ve öğretim yılını herkese başarılar getirmesini diliyorum” dedi.

Yaklaşık 4 yıldır Hakkari’de görev yapan Samsunlu Türkçe öğretmeni Fadime Artış ise, birlik ve beraberlik içerisinde okullarında genel bir temizlik yaparak pazartesi günü başlayacak olan eğitim ve öğretim yılına hazırladıklarını söyledi.

Okul Müdürü Fırat Çiftçi de yeni eğitim-öğretim yılına hazır hale getirmek için tüm öğretmen ve personelleri ile birlikte seferber olduklarını belirti. Çiftçi, ”Yaklaşık 12 yıldır bu okulda görev yapıyorum. Okulumuz 18 derslik, 37 öğretmen ve 480 öğrencimiz bulunmaktadır. Okulumuzu 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak eğitim ve öğretim yılı için hazırladık. Okulun boya ve badanasını bizzat ben ve personelim birlikte yaptık. Öğretmen arkadaşlar bize destek sunarak, masa, sandalye, camların silmesinde bize destek verdiler. Değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. 2018-2019 eğitim-öğretim yılının tüm Türkiye’ye ve ilimize hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

(İHA)