Eğitim yolculuğu, yetenek, ilgi alanı ve kişilik özelliğini tanımakla başlar 

“Hiç bana sordunuz mu?” TEGV’in yeni iletişim kampanyası, çocukların bu sorusuyla başlıyor. Çünkü, çoğu zaman gerek aile içinde, gerek ülke yönetiminde, çocuklarla ilgili önemli kararları verirken onlara sormuyoruz! Oysa çocuklar evde, okulda, hayatın içinde onları anlamamızı, tanımamızı bekliyorlar.

Güncel 29.11.2016, 19:31
732
Eğitim yolculuğu, yetenek, ilgi alanı ve kişilik özelliğini tanımakla başlar 

Her şeyi kabullenmiş gibi görünseler de, onlara gerçek fikirlerini, meraklarını, planlarını sorduğunuzda bambaşka şeyler keşfediyorsunuz. TEGV’e göre eğitim yolculuğu, çocukları tanımakla, onların yeteneklerini, ilgi alanlarını, kişilik özelliklerini değerlendirmekle başlıyor.

Nitelikli Eğitim, çocukları ezberden düşünmeye, kabullenmekten sorgulamaya, tekrarlamaktan araştırmaya yönlendirir; sadece bilgi birikimi ve gelişme değil, değişim sağlar. Çocukların yeteneklerini otaya çıkarır, onların kendilerini tanımaları için yol gösterir.

Nitelikli Eğitim çocukların fikrini sorar, kendilerini ifade etmelerine fırsat verir, onlara özgüven kazandırır. Ayrıca sosyal/duygusal becerilerini geliştirir, empati kurma ve takım çalışması becerilerini yükseltir. Sonuç olarak bütün bu disiplinler çocuklarımızın akademik başarılarını olumlu etkiler ve daha özgüvenli bireyler olarak yetişmelerini sağlar.

21 yılda yaklaşık 2.5 milyon çocuğa eğitim desteği sağlayan TEGV, tüm etkinlik noktalarını “çocuk dostu” ortamlar olarak tasarlıyor ve çok yönlü eğitim sunuyor. TEGV’de çocuklar katılımcı ve özgür bir ortamla tanışıyor, fikir söylüyor, soru soruyorlar.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 05 Ağustos 2020
İmsak 03:53
Güneş 05:34
Öğle 12:51
İkindi 16:43
Akşam 19:58
Yatsı 21:32

Gelişmelerden Haberdar Olun

@