Eczacı Odası’ndan Ankara’ya çıkarma

Çorum Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkan Ecz. Sönmez Çalışkan ve beraberindekiler, Ankara’da bir dizi ziyarette bulundular.

Güncel 30.11.2018, 20:50
1169
Eczacı Odası’ndan Ankara’ya çıkarma

İlk olarak Türkiye Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) Başkan Yardımcısı Eray Kaplan’ı ziyaret eden heyet, ilaç takip sisteminde, renkli reçete sisteminde, e-reçete sisteminde yaşanan aksaklıklar ve özellikle manuel reçete yazılmasından kaynaklı nöbetçi eczanelerde yaşanan yoğunluk sebebi ile oluşan hasta mağduriyetini dile getirerek, hastalara ve eczacılara yönelik çözüm talepleri iletildi.

Devamında Türkiye Tıbbi Cihaz Kurumu Başkanı hemşehrimiz Dr. Hakkı Gürsöz’ü ziyaret eden Çorumlu eczacılar, sahada yaşadıkları sorunları ilettiler.

Çorum Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkan Ecz. Sönmez Çalışkan ve Genel Sekreter Ecz. Senem Deveci Aksoy, Sayman Ecz. Fatih Çağatay, Yönetim Kurulu Üyeleri Ecz. Hilal Daban ve Ecz. Bilge Demir Uysal, TBMM’ye geçerek AK Parti Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu’yu da ziyaret etti.

Milletvekillerine yapılan ziyaretlerde sağlık ve eczacılık alanında yaşanan sorunlar iletilirken, kendilerinden çözüm noktasında yardım talep edildi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@