“Dünyadaki olumsuzluklardan en çok çocuklar etkileniyor”

Adalet ve Kalkınma Partisi İl Başkanı Mehmet Karadağ, dünya üzerinde yaşanan savaş, gelir adaletsizliği, yoksulluk ve salgın hastalık gibi her türlü olumsuzluklardan en çok çocukların etkilendiğini söyledi.

Güncel 22.11.2016, 00:47
656
“Dünyadaki olumsuzluklardan en çok çocuklar etkileniyor”
AKP İl Başkanı Karadağ, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, evrensel bir bildiri ile güvence altına alınan ve ülkemiz dâhil olmak üzere 193 ülke tarafından onaylanan Çocuk Hakları Günü’nün hep birlikte kutlandığını hatırlatarak, şu görüşleri dile getirdi:
“Bu anlamlı gün, çocuk haklarının benimsenmesi, uygulanması ve yaşatılması adına tüm insanlık için önemli bir fırsat teşkil ediyor. Bugün, maalesef, dünya üzerinde zuhur eden savaşlardan, gelir adaletsizliğinden, yoksulluktan, salgın hastalıklardan en çok çocuklar etkileniyor, en çok çocuklar zarar görüyor.
Hükümet olarak; çocuklarımıza daha iyi, daha huzurlu, daha müreffeh bir gelecek sağlamak adına büyük yatırımlar gerçekleştiriyor, çocuk haklarının güvence altına alınması için yasal düzenlemeler yapıyoruz.
İnanıyorum ki, bu anlamlı gün, çocuk haklarının gelişmesine, çocuklara karşı uygulanan şiddeti sorgulamamıza vesile olacak, çocuklarımıza olan sevgimizi daha da arttıracaktır.
Millet olarak, çocuklarımızı dünyadaki en kıymetli varlık olarak görüyor, onları el üstünde tutuyoruz. 23 Nisan Çocuk Bayramı tarihte ilk ve tek örneklerdendir. Dünya çocuklarıyla el ele kutladığımız gündür. Çocuklarımıza yapacağımız en büyük hizmet onları sevgi ve şefkatle yetiştirmektir. Çünkü sevgi ve şefkatle yetiştirilen her çocuk büyüdüğünde bireyi olduğu topluma sevgi ve şefkat verecektir.
Bu anlamlı gün vesilesiyle; tüm çocuklarımızın 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutluyor, çok daha güzel bir dünyada yaşamaları dileği ile onları sevgiyle kucaklıyorum.”
(Haber Merkezi)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
17°
açık
banner255
banner133
banner303
banner364