“Dolandırıcılık” için halka uyarı

Çorum'da bazı işadamlarını arayıp kendilerini Belediye Birim Müdürü olarak tanıtan dolandırıcılar yine işbaşında.

“Dolandırıcılık” için halka uyarı

Çorum'da bazı işadamlarını arayıp kendilerini Belediye Birim Müdürü olarak tanıtan dolandırıcılar yine işbaşında.

11 Mayıs 2017 Perşembe 02:27
“Dolandırıcılık” için halka uyarı

Dolandırıcılar, daha önce de yine Belediye Başkan Yardımcılarının ve bazı birim müdürlerinin isimlerini kullanarak iş adamlarını dolandırmaya teşebbüs etmişti.

Çorum Belediyesi tarafından yapılan açıklamada Cami, Kur’an kursu gibi yerlere hayır topladıklarını söyleyen bu dolandırıcıların hayırsever vatandaşların iyi duygularını suiistimal ettiği belirtildi.

Açıklamada işadamlarına ulaşıp, “Ben belediye başkan yardımcısıyım ya da ben belediyede müdürüm. Sizden şu kadar yardım talep ediyoruz” gibi ifadeler kullanarak dolandırıcılık yapmaya çalışıldığı belirtilirken, işadamlarından olumlu cevap aldıktan sonra hesap numarası verilerek belirledikleri sözde yardım miktarının yatırılmasının istendiği dile getirildi.

Konu ile ilgili açıklamada “Belediyemiz tarafından, telefonla veya aracı kullanarak her hangi bir şekilde kişi ve kurumlara ulaşılarak yardım talebinde bulunma durumu söz konusu değildir. Belediyemiz, yardım etmek isteyen vatandaşlarla yardıma ihtiyacı olan vatandaşlar arasında köprü görevi görerek “alan el ile veren el”i buluşturuyor. Bu işlemlerin hepsi kayıt altına alınarak resmi bir şekilde yapılıyor. Bunun haricinde belediyemiz hiç bir şekilde yardım talebinde bulunmamaktadır. Bu konuda vatandaşlarımızın dikkatli olmasını, bu tür kişilere itibar etmemesini, karşılaşacakları benzeri durumlarda belediyemizle irtibata geçmelerini ya da 155'i arayarak durumu emniyet güçlerimize bildirmelerini önemle rica ederiz” denildi.

(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 12.05.2017 01:31