Dilencilere operasyon

Zabıta ekipleri, İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü mobil ekipleri, kent merkezinde dilencilere yönelik operasyon düzenledi.

Güncel 23.12.2017, 03:52
790
Dilencilere operasyon

Cuma namaz öncesi ve sonrasında camilerin önünde dilencilere yönelik geniş kapsamlı bir operasyon düzenlendi. Operasyonda yakalanan aralarında Suriyeli dilencilerin de bulunduğu çok sayıda kişi, Çorum Zabıta Müdürlüğü’ne getirildi.

Yapılan aramada dilencilerin üstünden ve çantalarından yüklü miktarda bozuk para çıktı. Suriyeli bir çiftin de aralarında bulunduğu dilencilere haklarında kabahatler kanununa göre işlem yapıldı. Öte yandan Suriyeli dilenci ile zabıta arasında ilginç bir de diyalog yaşandı. Zabıtanın Suriyeli dilenciye, “Sen ve eşinle birlikte neden dileniyorsun size her türlü yardım yapılıyor” demesi üzerine Suriyeli dilenci, “Biz dilenmiyorduk. Eşimle birlikte Cuma namazına gitmiştik” diyerek kendini savundu.

Zabıta ekipleri, konu ile ilgili halkın huzurunu kaçıran dilencilere yönelik bu operasyonların sık sık devam edeceği bildirildi.

(Yusuf ÇINAR)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@