25 Ocak 2014 Cumartesi 00:03
Dikici ve Kundarıcılar Odası Hasan Coşgun ile devam
Mevcut başkan İhsan Dalyan ve Hasan Coşgun’un yarıştığı Çorum Dikici ve Kunduracılar Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kurulu dün yapıldı. 100 üyeden 92’sinin oy kullandığı Genel Kurul sonunda Hasan Coşgun 68 oy alırken, İhsan Dalyan ise 22 oyda kaldı.
Dikici ve Kunduracılar Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kurulu ÇESOB Derviş Günday Toplantı Salonu’nda yapıldı. Genel kurulun Divan Başkanlığı’nı ÇESOB Başkanı Yalçın Kılıç üstlenirken, Divan Başkan Yardımcılığı’na Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Mustafa Köse, Kâtip Üyeliklere ise Mehmet Hanoğlu ve Haşim Cihan seçildi.Genel kurulu, Ticaret İl Müdürü Fikret Seçen ile bazı oda başkanları ve çok sayıda üye takip etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda yönetim kurulu faaliyet raporu, denetim kurulu raporu, bilanço, gelir ve gider hesapları okunarak kabul edildi. Toplantıda yeni dönem çalışma programı da görüşülüp kabul edildi. Adayların kısa konuşmalarının ardından ise seçime geçildi.
Toplam 92 üyenin oy kullandığı seçimde Hasan Coşgun 68 oy ile başkanlığa seçilirken, mevcut başkan İhsan Dalyan ise 22 oy aldı. 2 oy ise geçersiz sayıldı.
Hasan Coşgun’un Başkanlığı'ndaki Dikici ve Kunduracılar Esnaf Odası Yönetim Kurulu Halil Gürbüzer, Murat Yerlikaya, Adem Öztorun, Cüneyt Kürtoğlu, Mustafa Balcı ve Şuayip Sondül’den oluşurken, Denetim Kurulu ise Nuri Kazancı, Mustafa Hanoğlu ve Mesut Aykut’tan oluştu.
(Taner ŞİMŞEK)


Son Güncelleme: 25.01.2014 00:05