“Devlet teşviklerinden yararlanın”

Osmancık Organize Sanayi Bölgesi olarak belirlenen alanda incelemelerde bulunan Vali Ahmet Kara, yatırımcıların burada iş yapmaları yönünde çağrıda bulunarak, Devlet’in sunduğu teşvik imkânlarından yararlanılmasını istedi.

Güncel 27.11.2014, 23:17 27.11.2014, 23:18
422
“Devlet teşviklerinden yararlanın”
Vali Ahmet Kara önceki gün gerçekleştirdiği ilçe gezisi kapsamında, 47 hektar olarak belirlenen ve Sanayi Bakanlığı tarafından Osmancık’a tahsis edilen Organize Sanayi Bölgesi’ni gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Organize sanayi bölgelerinin 4562 sayılı kanuna göre kurulduğunu ve organize sanayi yönetimlerinin kendi sınırları içerisinde belediyelerle aynı yetkilere haiz olduğunu hatırlatan Vali Kara; imar plânı, yol yapımı, fabrikalara yer tahsisi, iş yeri ruhsatı verilmesi ve denetim konularında tüm sorumluluğun organize sanayi yönetimlerinde olduğunu söyledi.

Şehir plânlamalarında, meskûn mahalde sanayi tesisisin olmayacağının altını çizen Ahmet Kara, konutların bulunduğu alan ile ticari sahanın ayrı olduğunu belirterek şehircilik ve sanayileşme konusunda Safranbolu’yu örnek gösterdi.

Organize sanayi bölgelerinin kuruluş amacının Devlet teşviklerinden faydalanmak olduğunu kaydeden Vali Ahmet Kara, Osmancık Organize Sanayi Bölgesi’nde iş yapmaları yönünde yatırımcılara çağrıda bulundu.

Organize sanayi bölgelerine yapılacak yatırımlara devletin ciddi teşvikler verdiğini vurgulayan Vali Ahmet Kara, ucuz ve uzun vadeli arazi tahsisinden SSK primlerine ve elektrik giderlerinin bir kısmını ödemeye kadar devletin birçok teşvik imkânı sunduğunu anımsatarak, gelecekte Osmancıklı sanayicilerin de bu teşviklerden faydalanabileceğini ifade etti.

Sanayi Bakanlığı tarafından onaylanan Organize Sanayi Bölgesi’nin Osmancık’a ve memlekete hayırlı olmasını dileyen Vali Ahmet Kara, tahsis edilen alanın ileriki zamanlarda genişletilebileceğini söyledi.
(Recep SERBES)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
32°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 29 Eylül 2020
İmsak 05:04
Güneş 06:28
Öğle 12:36
İkindi 15:55
Akşam 18:33
Yatsı 19:52

Gelişmelerden Haberdar Olun

@