03 Mart 2014 Pazartesi 22:50
Dershanelerin seviye tespit sınavına yoğun ilgi
Sınav için öğrenciler sabahın erken saatlerinden itibaren dershane önüne gelmeye başladı.

ÇÖZDEBİR Başkanı Hüseyin Çetin, ÇÖZDEBİR’in çatısı altında üye dershanelerin de (AHİ FEM, ANAFEN, BİL, DEMER-BİREY, FİNAL, SEVİYE) katılımıyla gerçekleşen ilköğretim 3-4-5-6-7.sınıflar ve lise 9-10-11. sınıflara 7 seansta gerçekleştirdikleri sınavda geçen seneye göre rekor düzeyde bir katılımın yaşandığını söyledi. Çetin, katılımın yoğun olması sebebiyle birçok öğrenciyi dershanelerin kütüphanelerinde sınava aldıklarını vurguladı. Katılımın Çorum’daki öğrenci ve velilerin eğitime gösterdiği teveccühü ortaya koyduğuna dikkat çeken Çetin, “Bu teveccühten çok memnunuz. Bugün onbinlerce öğrenci dershanelere akın etti" dedi.

Ülkenin eğitim ve öğretimine destek vermek dışında hiçbir amaç gütmediklerini belirten Çetin, bundan sonra da farklı davranmayacaklarını dile getirdi. Çetin, eğitim ve öğretimin her türlü siyasi değerlendirmenin dışında olduğunu dile getirerek, “geçen yıldan fazla başvuru yapılarak onbinlerce öğrenci sınava girdi. Bunun için de eğitim ve öğretimin partiler üstü milli bir politika olarak görülmesi temel isteğimizdir. Çünkü bu sınavlara öğrencilerin giriş amacı bir yıl sonraki dershaneye kayıt olmak ve indirim kazanmaktır. Velilerimiz ve öğrencilerle görüşmelerde dershanelerin olmazsa olmaz bir ihtiyaç olduğu görüşleri yansıdı. Kayıtlarda da aynı ilginin olmasını bekliyoruz. Tek isteğimiz öğrencilerimizin başarılı olup vatana millete faydalı olmasıdır" şeklinde konuştu.

Çetin, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Şunu belirtmek gerekiyor, şu an dershaneler okullara alternatif değil, okulların destekleyicisi olduklarını bir kez daha gözler önüne serdi. Dershane işlevi ayrı, okulların ayrıdır. Bu eğitim sistemi ve sınav sistemi oldukça dershanelere ihtiyaç olacaktır.

ÇÖZDEBİR olarak bu sınavlarda öğrencinin başarı durumuna göre %10 ile %100 arasında indirimler yapıyoruz. İlkokul 3. sınıftan başlayıp lise 12. sınıfa kadar sınava giren tüm öğrencilerimiz ÇÖZDEBİR başarı burslarından yararlanacaklardır. Bu başarı bursları ÇÖZDEBİR’e üye dershanelerin hepsinde geçerlidir. Öğrencilerimiz Seviye Tespit Sınavı cevap anahtarlarını 4 Mart 2014 tarihinden itibaren, sınav sonuçlarını da 8 Mart 2014 tarihinden itibaren ÇÖZDEBİR internet adresi www.cozdebir.com adresinden öğrenebilirler.” Hüseyin Çetin, 2014-15 eğitim öğretim erken kayıt döneminin 8 Mart – 25 Mart tarihleri arasında geçerli olduğunu, erken kayıt avantajları ve fırsatları için tüm öğrenci ve velileri kayıtlar için kurumlara beklediklerini söyledi.Çorum’da eğitimli ve başarılı bir nesil yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Çetin, sözlerine şöyle devam etti:

“Başarılı nesiller yetiştirmek için hiçbir etkinlikten kaçınmadan onlara tüm gücümüzle istedikleri başarıya ulaştırmak için çalışıyoruz. Çorum’un aydınlık geleceği için eğitimli, başarılı nesilleri yetiştirmeye ve bu ışığı sonuna kadar parlak tutmaya hazırız.”
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 03.03.2014 22:51