Demirer 4. kez ADD Şube Başkanı seçildi

Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şubesi’nin 13’üncü olağan genel kurul toplantısı önceki gün yapıldı.

Demirer 4. kez ADD Şube Başkanı seçildi

Atatürkçü Düşünce Derneği Çorum Şubesi’nin 13’üncü olağan genel kurul toplantısı önceki gün yapıldı.

25 Şubat 2018 Pazar 22:15
Demirer 4. kez ADD Şube Başkanı seçildi

Kongrede tek liste ile yapılan seçimler sonucunda mevcut başkan Uğur Demirer 4. kez güven tazeleyerek yeniden şube başkanlığı görevine seçildi.

Dernek binasında önceki gün saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurula dernek yöneticileri ve üyelerinin yanı sıra CHP Çorum Eski Milletvekili Feridun Ayvazoğlu, İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Vatan Partisi Çorum İl Başkanı A. Rasim Burhanoğlu, Eğitim Sen Çorum Şube Başkanı Mustafa Gül, Tüm Bel Sen Şube Başkanı Nevzat Veldet, Eğitim İş Şube Başkanı İlhan Yaşar, Genel Sağlık İş Şube Başkanı Yalçın Çiftçi, YK. Üyesi Selçuk Önce, Ses Şube Başkanı Turgut Türkoğlu, Eğitim Sen eski Şube Başkanı Mehmet Öztürk de katıldı.

Feridun Ayvazoğlu, Sebahat Ekmekçi Koç ve Canan Özdoğan’ın divan heyetini oluşturduğu genel kurulda ilk konuşmayı Şube Başkanı Uğur Demirer yaptı. Ekonomi, dış politika, eğitim gibi gündeme ilişkin konulara değinen Demirer, bu ülkenin her zaman zor şartlar altında bile düze çıktığını dile getirerek “Umutluyuz. Yeniden hep birlikte kararlı bir mücadele ile ülkenin düze çıkacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Divan Başkanı Ayvazoğlu başta olmak üzere kongreye katılan siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin başta Şeker Fabrikalarının özelleştirilmesi olmak üzere gündeme ilişkin açıklamaları ile devam eden genel kurulda daha sonra Yönetim Kurulu faaliyet raporu okundu. Denetim Kurulu raporunun da okunarak ibra edilmesi sonrasında tahmini bütçe onaylanarak seçimlere geçildi. Yapılan seçimde Uğur Demirer yeniden ADD Şube Başkanlığı’na seçildi. Şube Yönetim Kurulu da Selim Bozkurt, Rasim Mete, Canan Özdoğan, Emine Güler Aydaş, Filiz İlkyaz ve Ali İhsan Koçak’tan oluştu.

ADD Genel Kurulu’nda Şube Denetim Kurulu’na Muharrem Ayhan, Uğur Hançerli, Hakverdi Dizman, Disiplin Kurulu’na Mustafa Eker, Aydın Kuzu ve Arif Gözgöz, Genel Merkez delegeliğine ise Haydar Sabancılar, Sebahat Koç Ekmekçi ile Fevzi Kaynar seçildi.

(Volkan SINAYUÇ)