Demer öğrencilerine meslekler tanıtıldı

Demer Eğitim Kurumları Rehberlik Servisi tarafından, öğrencilerin doğru ve bilinçli tercih yapmaları için düzenlenen meslek tanıtım seminerleri devam ediyor.

Güncel 13.01.2017, 00:32
933
Demer öğrencilerine meslekler tanıtıldı

Bu kapsamda son olarak bazı sağlık mensupları Demer Temel Lisesi öğrencileriyle bir araya geldiler. Sağlık alanında görev yapan meslek dallarının tanıtıldığı seminere Beyin Cerrahı Şahatayi Şahin, Veteriner Hekim Mecit Bayrak, Diş Hekimi Çağdaş Kadit, Eczacı Emrah Bilginer, Diyetisyen Hatice Gönüllü, Fizyoterapist Kenan Ilıcalı ve Hemşire Fatma Özkul konuk oldu.

Sırasıyla kendi mesleklerini tanıtan katılımcılar daha sonra öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

Demer Eğitim Kurumları Rehber Öğretmeni Serkan İçbudak, öğrencilere yönelik bu tür meslek tanıtımlarını yıllardır tekrarladıklarını belirterek, “Öğrencilerin ilgileri ve yetenekleri doğrultusunda, yönelecekleri meslekleri tanımaları tercihte ilk adımdır. Mesleklerin bu kadar farklılaştığı ve buna paralel olarak değişen iş hayatına uygun becerilerin geliştirilmesi için gidilecek bölümün çok iyi analiz edilmesi gerekir. Bilinçsiz tercihin doğuracağı sonuçlar hem birey, hem aile, hem de toplum için ağır faturalar doğurabilir. Bu seminerler aracılığıyla alanında uzman kişiler; mesleğin genel özelliklerini, iş piyasasını, mesleği tercih edecek kişide bulunması gereken yeterliliklerin neler olduğunu öğrencilerle paylaşmaktadırlar. Mutlu bir geleceğin doğru bir tercihte geçtiğini bilmenin vermiş olduğu sorumluluk duygusuyla bu çalışmaları yapmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 10 Ağustos 2020
İmsak 04:01
Güneş 05:39
Öğle 12:51
İkindi 16:41
Akşam 19:52
Yatsı 21:24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@