Değirmen teknolojileri bölümü açılacak

Çorum, Gaziantep ve Konya illerinde bulunan meslek liselerinde sektöre kalifiye elaman yetiştirilmesi amacı ile değirmen ve değirmen teknolojileri bölümleri açılacak.

Güncel 27.11.2018, 20:03
822
Değirmen teknolojileri bölümü açılacak

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası üyesi değirmen makinaları ve ekipmanları üreten firmalar ile bazı oda yöneticileri, 22-25 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Dünya Değirmen ve Ekipmanları Kongre ve Sergisi’ne katıldılar.

Kongre’nin konuları arasında yer alan ve sektörün en önemli sorunlarının başında bulunan kalifiye elman ihtiyacının temini kongrenin ana temalarından birini oluşturdu.

Kongre öncesi, Değirmen ve Sektör Makinaları Üreticileri Derneği (DESMÜD) Başkan Yardımcısı Cemil Gazel ile kongre ve sergiye katılan üyeler, önceki dönem Vali Yardımcısı Turgay Gülenç, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ve TSO Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal ile bir araya gelerek sektörün kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması için yapılacak çalışmaları ele alarak, meslek lisesinde bir bölüm açılması için talepte bulundular.

DESMÜD Başkan Yardımcısı Cemil Gazel ve derneğin talepleri doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzalanarak, Çorum, Gaziantep ve Konya illerinde bulunan meslek liselerinde sektöre kalifiye elaman yetiştirilmesi amacı ile değirmen ve değirmen teknolojileri bölümlerinin açılması süreci başlatıldı.

Açılacak bölümlerde, ders müfredatı sektörde yer alan firma temsilcilerinin görüşleri ve fikirleri doğrultusunda güncellenerek, okullarda okutulması amaçlanıyor.

Ders verecek öğretmenlerin, kurulacak mükemmeliyet merkezlerinde teorik ve uygulama konularında eğitim almaları sağlanacak olup, değirmen ve değirmen teknolojilerinden mezun olan öğrenciler de sektörde istihdam edilmesi güvencesi altında olacağı bildirildi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
25°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@