“Cumhuriyet, yarınlara kararlı ve sağlam adımlarla yürüyecek”

Vali Mustafa Çiftçi, “10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Güncel 10.11.2020, 00:02
105
“Cumhuriyet, yarınlara kararlı ve sağlam adımlarla yürüyecek”

Milli iradenin tecelli ettiği Gazi Meclisin ilk başkanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü vefatının 82. yılında saygıyla andıklarını kaydeden Çiftçi, “Atatürk’ün önderliğinde aziz milletimizin tüm fertleriyle topyekûn bir mücadele verdiği Kurtuluş Savaşı zaferle sonuçlanmış, Türk Milleti milli ve manevi değerlerine sahip çıkarak, bayrağımızın inmesine, ezanlarımızın susmasına izin vermeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha ilan etmiştir” dedi.

Vatan toprağı için yaşanan zorlukları ve verilen eşsiz mücadeleyi hatırdan çıkarmadan, birlik ve beraberlik içinde istikbâl yolunda yakılan meşaleyi yeni nesillere emanet edeceklerini belirten Çiftçi, açıklamasına şu şekilde devam etti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Türkiye Cumhuriyeti Devleti, dünden daha güçlü ve müreffeh yarınlara sağlam ve kararlı adımlarla yürüyecektir.

Bu düşüncelerle, vefatının 82. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin bânîsi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, devletimizin kuruluşunda emeği olan devlet ve siyaset adamlarını, vatanımız uğruna fedakârca şehit ve gazi olan tüm kahramanlarımızı bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 01 Aralık 2020
İmsak 06:07
Güneş 07:37
Öğle 12:34
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@