“Cumhuriyet geleceğimiz adına en büyük güvencemiz”

Çorum Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Erol Karadaş ve Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Başaranhıncal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 94. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Güncel 29.10.2017, 23:24
581
“Cumhuriyet geleceğimiz adına en büyük güvencemiz”

Mesajlarında, 29 Ekim 1923 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm zorluk ve sıkıntılara karşın inanç ve kararlılıkla kazanılan milli mücadele ile milletimize kayıtsız şartsız egemenliği sağlayan Cumhuriyet rejiminin armağan edildiğini vurgulayan Karadaş ve Başaranhıncal, ayrıca şunları dile getirdiler:

“Cumhuriyet, her şeyini kaybetmiş olan bir milletin ulusal bağımsızlığını kazanabilmek için giriştiği milli mücadelenin sonucunda elde ettiği büyük bir zaferin sonucudur. Bu nedenle yüce Türk Milleti, kendine emanet edilen Türkiye Cumhuriyeti’ni, huzur ve refah dolu yarınlara ulaştırmak için el birliği ile çalışılacak, Atatürk ilke ve devrimlerine her zaman ve her konumda sahip çıkacaktır. Cumhuriyetimizin 94. yılını kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir inanç ve gayretle yürümek azmi ve kararlılığı içindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, bizi aydınlık geleceğimize taşıyan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarının aziz hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğilirken; eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen ebediyete intikal etmiş bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle; gazilerimizi ise şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın ve iş dünyamızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyoruz.”

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@