Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada "Afrin operasyonu fiili olarak sahada başlamıştır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kütahya İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada "Afrin operasyonu fiili olarak sahada başlamıştır" dedi.

20 Ocak 2018 Cumartesi 19:42
Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır'

Kütahya Yeni Kapalı Spor Salonu'nda yapılan 6. Olağan İl Kongresi bugün gerçekleşti. Kongreye katılmak üzere Kütahya'ya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, salonu dolduran kalabalığa hitap etti. Kütahya'nın seçimlerde verdiği desteği hatırlatan Erdoğan, konuşmasına teşekkür ederek başladı. Konuşması sık sık tezahüratlarla kesilen Erdoğan, Kütahya'nın Kurtuluş Savaşı'ndaki önemine dikkat çekti.

Bölgedeki terör örgütlerinin oluşturacağı sorunları anlatan Erdoğan, Amerika ve Avrupa Birliği'ne yüklendi. Türkiye'nin kötü planları ve projeleri yine bozacağını kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şehit verebileceğimiz tehdidiyle bizi istikbal ve istiklal mücadelemizden geri çekilmeye, başımıza gelecekleri kabullendireceklerini düşünenler varsa, onlara yanıldıklarını göstermek boynumuzun borcumuzdur. Terör örgütlerinin saldırılarıyla, darbelerle, ekonomik tuzaklarla bizi içeriden çökertemeyenlerin, sınırlarımız dışından ülkemizi kuşatma hedeflerini de Allah'ın yardımıyla kursaklarında bırakacağız" dedi.

"Suriye'de kurdukları örgütün ta kendisidir"

Artık Türkiye'nin sözlere değil, sahada olup bitenlere göre adım attığını belirten Erdoğan, "Türkiye, 2 bin 200 yıllık bir devlet geleneğine sahiptir. Bu coğrafya ise bin yıldır kesintisiz vatanımızdır. Kadim geçmişimiz bize her türlü, tuzağı, kumpası ve ihaneti öğretmiştir. Suriye'de kendilerince bir oyun kurgulayanlar, terör örgütünün adını değiştirerek kurnazlık yaptıklarını sanıyorlar. Bizim gözümüzde adı ne olursa olsun teröristlerden kurulu her türlü organizasyonun adı, terör örgütüdür. Yok Suriye Demokratik Güçleriymiş, yok sınır ordusuymuş, yok sınır muhafızlarıymış. Siz kimi kandırıyorsunuz ya? Bu örgütün adı PKK'dır, PYD'dir, YPG'dir. Hani Amerika'nın da, Avrupa Birliği'nin de terör örgütleri listesinde olan PKK var ya, Suriye'de kurdukları örgütün ta kendisidir. Böyle olduğunu kendileri de çok iyi bildikleri halde, bizi ve tüm dünyayı kandırmak için adeta kırk takla atıyorlar. Bunu yaparken de sürekli kendileri ile ters düşüyorlar. Biri diyor ki, 'ordu kuracağız' öteki diyor ki, 'bizim asla böyle bir amacımız yok.' Bu şekilde söze başlıyor, bir başkası da sınır muhafızları oluşturacağız diye bir laf ediyor. Daha bunun mürekkebi kurumadan iç güvenlik oluşumu diye bir şey ortaya çıkıyor. Ya bunların birbirinden haberi yok. Ya da birinin söylediği yalanı, öteki duymadığı için her biri başka telden çalıyor. Üstelik bir de, 'bu girişimlerimiz Türkiye'yi hedef almıyor' diyerek güya üste çıkıyorlar. Her ne olursa olsun artık onları ne dedikleri bizi hiç ilgilendirmiyor. Çünkü biz sahada ne olup bitiyor, sadece ona bakıyoruz" diye konuştu.

Son Güncelleme: 20.01.2018 19:43