19 Şubat 2014 Çarşamba 23:05
ÇÖZDEBİR’den ödüllü sınav
Sınav 1-2 Mart 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek. 1 Mart Cumartesi günü 4.5.6.7. sınıf öğrencileri için, 2 Mart Pazar günü de 3.9.10.ve 11. sınıf öğrencileri için sınav yapılacağı, Çorum genelinde sınava giren ve başarı gösteren öğrencilere eğitim bursu imkanları sağlanacağı bildirildi.

ÇÖZDEBİR üyesi dershanelerin yöneticileri Özbeyler İskender Salonu’nda bir araya gelerek sınav hakkında kamuoyuna bilgi verdiler. Dershaneler adına bir açıklama yapan ÇÖZDEBİR Başkanı Hüseyin Çetin, “Dershaneciliğin bayramını yaşıyoruz. Eğitimin bir parçası olan dershanede bugünlerde bir bayram telaşı var” dedi.

Çorum halkının sabırsızlıkla beklediği, Çorum’un en geniş kapsamlı, en geniş katılımı olan ÇÖZDEBİR’in çatısı altında üye dershanelerin de (AHİFEM, ANAFEN, BİL, DEMER-BİREY, FİNAL, SEVİYE) katılımıyla gerçekleşecek olan ÇÖZDEBİR STS 2014 sınavının 1-2 Mart’ta yapılacağını bildiren Hüseyin Çetin, geleneksel olarak yapılan bu sınava her geçen sene artan bir talep olduğunu ve bu yıl 15 bin civarında öğrenci katılımı beklediklerini söyledi. Öğrenci ve velilerin sınavlara büyük ilgi gösterdiğinin altını çizen Çetin, geçen yıl 10 bin öğrencinin katıldığını, bu yıl da katılımın üst düzeyde olacağını, ilk günlerden itibaren geçen yıla oranla talebin arttığını vurguladı.

“STS sınav katılımının her yıl olduğu gibi bu yıl da oldukça yoğun olacağını tahmin ediyoruz. STS kayıtlarının 15 Şubat’ta başlamış olmasına rağmen sınav kaydı için ilgi yoğun” diyen Çetin, her yıl artarak devam eden katılımın ÇÖZDEBİR Dershanelerine olan ilgi ve güveni yansıttığını kaydetti.

ÇÖZDEBİR Başkanı Çetin, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sınava giriş için öğrencilerin ÇÖZDEBİR’e üye dershanelerden herhangi birine sınav kaydını yaptırıp Sınav Giriş Belgesini alması gerekmektedir. Sınav kaydı yapılan öğrencilere sınav giriş belgesi, sınavda çıkacak sorularla ilgili konu başlıkları ve örnek deneme kitapçığı verilmektedir. ÇÖZDEBİR olarak bu sınavlarda öğrencilerin başarı durumuna göre %10 ile %100 arasında indirimler yapıyoruz. İlköğretim 3. sınıftan başlayıp lise 12. sınıfa kadar sınava giren tüm öğrencilerimizin ÇÖZDEBİR başarı eğitim burslarından yararlanacağı, üye dershanelerimizin tamamında geçerli olan bu indirimlerden yararlanılması için öncelikle 1-2 Mart tarihindeki sınava katılmak gerekmektedir.”

Çetin, Çorum’a hizmet felsefesi ile hareket ettiklerini, yapılan sınavla öğrencilerin Çorum geneli durumlarını görebileceklerini, ayrıca bu sınavla dereceye girecek öğrencilere burs vereceklerini, bununla da eğitime destek vermek amacında olduklarını belirtti. Çorum’da eğitimli ve başarılı bir nesil yetiştirmeyi amaçladıklarını belirten Çetin, sözlerine şöyle devam etti: “Başarılı nesiller yetiştirmek için hiçbir etkinlikten kaçınmadan onlara tüm gücümüzle istedikleri başarıya ulaştırmak için çalışıyoruz. Çorum’un aydınlık geleceğini eğitimli ve başarılı nesilleri için üretmeye, bu ışığı sonuna kadar parlak tutmaya hazırız. Yeni başarılarımızı sizinle paylaşmak için 1-2 Mart tarihlerinde yapılacak olan STS sınavına bekliyoruz.”

Çetin ayrıca, sınav sonuçlarının ve cevap anahtarlarının 7-8 Mart tarihinden itibaren www.cozdebir.com internet adresinden açıklanacağını ve sınava girecek tüm öğrencilere başarılar dilediğini ifade etti.
(Volkan SINAYUÇ)
Son Güncelleme: 19.02.2014 23:07