“Çorum’un kalkınmasında üniversitenin büyük rolü var”

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Kemal Kurt, İl Başkanı Faruk Cıdık ve yönetim kurulu üyeleri, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti. Ziyarette Üniversite hakkında bilgiler veren Alkan, başkan adayı Kurt’a başarılar diledi.

Güncel 27.02.2019, 21:10
306
“Çorum’un kalkınmasında üniversitenin büyük rolü var”

Ziyaretleri değerlendiren Kurt; “Üniversitelerimiz özgür ve özgün eğitim yuvalarıdır. Bir ülkede yükseköğretim eğitim kalitesi yüksek olduğu zaman işinin ehli, liyakatli bir nesil yetişir. Tabi ki bu liyakatli kişilerinde doğru ve adil kullanılması önemlidir. Üniversitelerin ülke genelinde birçok alanda faydası olduğu gibi yerelde de önemli katkıları vardır. Hitit Üniversitemiz Çorum’umuzun sosyal, kültürel ve ekonomik yönden kalkınması açısından çok önemli bir alana sahip. Bunda, rektörümüz başta olmak üzere tüm akademisyenlerimizin katkısı yok sayılamaz. Hepsine teşekkürü bir borç biliyoruz" dedi.
Kurt; üniversitelerin, organize sanayi işbirliği eğitiminin uygulamaya geçmesi açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunu, bu tarz işbirliklerin öğrencilerin part time çalışma imkanı bulmaları açısından önemli olduğunu dile getirdi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@