Çorum’un iki yerel gazetesi, 1056 gazete arasında 5. ve 6.

Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi ve Çorum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Erzen, Kurum’un verilerine göre, Türkiye’de yayınlanmakta olan 1056 yerel gazete içinde, fiili satış bakımından Çorum’un iki köklü gazetesi Çorum Hakimiyet ve Çorum Haber’in 5. ve 6. sıralarda yer aldığını belirterek, Çorumluların, yerel gazetelerinin değerini bilmeleri gerektiğini söyledi.

Güncel 11.12.2019, 22:40
1189
Çorum’un iki yerel gazetesi, 1056 gazete arasında 5. ve 6.

Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “Kültürel devamlılık açısından yerel basının önemi” konulu panel Fakülte’nin Abdulkadir Ozulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Prof.Dr. Meral Demiryürek ile Dr. Öğr. Üyesi Nermin Atila’nın moderatörlüğünde yapılan panele konuşmacı olarak Eğitimci Yazar Abdulkadir Ozulu, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar ve Cemiyet Başkanı Şevket Erzen katıldı.

Panel’de Eğitimci Yazar Abdulkadir Ozulu, Çorum’da 1921 yılında başlayan gazeteciliğin, günümüze kadar gelişi ve Çorum kültürüne katkıları, Çorum Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Mehmet Yolyapar, Çorum’daki gazetelerin kente olan katkıları ve Cemiyet Başkanı Şevket Erzen ise gazetelerin Çorum kültüründeki etkileri konusunda açıklamalarda bulundu.

Basın İlan Kurumu yönetiminde de bulunan Şevket Erzen, Türkiye’de 1056 adet yerel gazete çıktığını ifade ederek, Ankara ve İstanbul dışındaki illerdeki gazetelerin satış oranlarına bakıldığında ÇORUM HABER ve Hakimiyet Gazetesi’nin 5 ve 6. sırayı paylaştığını, bunun Çorum basını açısından sevindirici bir haber olduğunu ifade etti.

Program sonunda söz alan Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Başkanı Prof.Dr. Aygül Süel de konuşmasında bulunan tarihi öneme sahip bilgilerin duyurulması konusunda gazetelerin büyük desteğini gördüklerini anlatarak bu konuda emeği geçenlere teşekkür etti.

(Erkan BAYATLI)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-2°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@