“Çorum’un 5 yılını santim santim planlıyoruz”

Anitta Otel’de gazeteciler ve muhtarların da katılımıyla düzenlenen İl Stratejik Gelişim Planı 2017-2021 istişare toplantısında konuşan Vali Necmeddin Kılıç, Çorum’un 5 yılını en ince ayrıntısına kadar planladıklarını dile getirdi.

Güncel 27.12.2016, 23:52 27.12.2016, 23:59
872
“Çorum’un 5 yılını santim santim planlıyoruz”

Türkiye’de kaynakların merkezden dağıtıldığını, bunun yanı sıra bir de illerde bir sistem bulunduğunu belirten Kılıç, “Bu ikisinin arasında kalkınmanın dengeli bir şekilde gitmesi lazım. Maalesef bu konuda sistematik çalışmadık. Bilimsel temele dayalı, hükümet ve devlet planlarıyla uyumlu olan bu çalışmayı ortak akılla yapmak istiyoruz” dedi.

Tüm müdürlüklere yönelik stratejik eylem planı hazırladıklarının bilgisini veren Kılıç, konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Kültür varlıklarımızın, tarımsal faaliyetimizin, sanayi üretimimizin envanterini çıkarıyoruz. Şuan Çorum’un 5 yılını santim santim planlıyoruz. Bu çalışmaya toplumun tüm kesimlerinin katkı vermesini talep ediyoruz. Çorum için iyi bir stratejik plan hazırlamak, iyi bir gelecek hazırlamak demektir.”

KIRDİLİM’E “AÇIK TÜNEL” YAPILACAK

Vali Necmeddin Kılıç, Çorum’u Osmancık’a ve oradan da İstanbul-Karadeniz yoluna bağlayan en önemli geçitlerden birisi olan Kırkdilim ile ilgili yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Anitta Otel’de mahalle muhtarları ve basın mensupları ile bir araya gelen Kılıç, Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hikmet Durgun’un Kırkdilim ile ilgili sorusuna yanıt verdi.

Kırkdilim ile ilgili birçok etüt yapıldığı bilgisini veren Kılıç, “Kırkdilim’de geçişler yamaçtan yapılıyor. Burada ise taş düşme tehlikesi yaşanıyor. Biz de vadiden veya tepeden geçebilir miyiz diye çok çalıştık. Gelinen nokta itibari ile Kırkdilim yolu muhafaza edilecek. Ancak heyelan olan yerlerde Karayolları yetkililerinin kullandığı tabir ile ‘açık tünel’ yapılacak. Bu kapsamda önümüzdeki 30 yıl artık Kırkdilim’de herhangi bir sorun yaşanmayacak” dedi.

(Taner ŞİMŞEK)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@