Çorumlu Gezer’e Dışişleri Bakanlığı’nda önemli görev

Dışişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevine Çorum Kargılı hemşehrimiz Bekir Gezer atandı.

Güncel 12.02.2021, 20:02
354
Çorumlu Gezer’e Dışişleri Bakanlığı’nda önemli görev

Dışişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne yapılan atamaya ilişkin karar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karara göre, Dışişleri Bakanlığı’nda açık bulunan Personel Genel Müdürlüğü görevine Çorumlu Bekir Gezer atandı.

Söz konusu atama, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin 2 ve 3'üncü maddeleri gereğince yapıldı.

BEKİR GEZER KİMDİR?

1968, Çorum/Kargı doğumlu olan Bekir Gezer, 1997 yılında Başbakanlık Devlet Personel Başkanlığında uzman yardımcısı olarak memuriyet hayatına başlamıştır. Daha sonra Devlet Personel Uzmanlığı; Devlet Planlama Teşkilatı, Avrupa Birliği Eğitim Programları Merkezi Başkanlığında Genel Koordinatörlük ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığında Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Ulaştırma Bakanlığında, Avrupa Birliği IPA Hibeleri Program Otoritesi Başkanlığı görevini de yürüten Bekir Gezer, bu kapsamda, içlerinde Ankara-İstanbul Hızlı Tren Projesinin Gebze-Köseköy kesimi de olmak üzere yaklaşık 1 milyar Avroluk ulaştırma altyapı projesinde yönetici olarak görev almıştır.

Bekir Gezer, Kadıköy İmam-Hatip Lisesi ve Üsküdar Cumhuriyet Lisesi mezunudur. Marmara Üniversitesi Fransızca Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü ile İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap Dili Edebiyatı Bölümünden de ayrı ayrı mezun olmuştur. İki alanda doktora çalışması olan Bekir Gezer, iyi derecede İngilizce, Fransızca ve Arapça bilmekte olup, evli ve 3 çocuk babasıdır. Bekir Gezer, 2016 yılında AB hibelerinin en verimli kullanımı alanında Yılın Bürokratı seçilmişti.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@