Çorum’dan gönderilen şişe Manavgat’ta denize atıldı

ÇORUM'da kafe işleten Levent Turan’ın (33) müşterileri, kaleme aldığı dilek kâğıtlarını, 'Duygu Şişesi' adlı cam şişeye atıp, sağlık, mutluluk, aşk, para, iş ve çocuk gibi dileklerde bulunuyor. Kafede en son 3 yılda yaklaşık 2 bin dileğin biriktiği şişe, dileklerin gerçekleşmesi için gönderildiği Antalya’nın Manavgat ilçesinde Apollon Tapınağı'nın sahile bakan noktasından denize atıldı. Dileklerin çoğuna olumlu dönüşler aldığını belirten Turan, son günlerde müşterilerinin en çok salgının sona ermesi yönünde temenni dileklerinde bulunduğunu söyledi.

Güncel 02.04.2021, 08:17 02.04.2021, 10:48
241

Kent merkezi Karakeçili Mahallesi’nde Kahve Leb-i işletmecisi Levent Turan, koronavirüs pandemisi nedeniyle bir süre kapalı kalan, normalleşme sürecinde de yeniden açtığı iş yerinde müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Salgın tedbirlerine uyuma özen gösteren Turan, önceki yıllarda olduğu gibi, müşterileri tarafından not kâğıtlarına yazılan dilekleri toplama geleneğini de sürdürüyor. Kafeye gelip, çay ve kahvelerini yudumlayan müşteriler, kaleme aldığı dilek kâğıtlarını, işletmedeki 'Duygu Şişesi' adlı cam şişeye atıp, sağlık, mutluluk, aşk, para, iş ve çocuk gibi temennilerde bulunuyor. Salgın sürecinde bir sürelik aranın ardından 3 yılın sonunda şişede yaklaşık 2 bin dilek kâğıdı birikti. Müşterilerinin de yoğun talebi üzerine Turan; dileklerini Manavgat’ta yer alan Apollon Tapınağı'nda gerçekleşeceği inanışıyla şişeyi, Antalya’daki arkadaşı Tolga Katar’a kargoyla gönderdi. Katar, teslim aldığı şişeyi; dileklerin gerçekleşmesi için tapınağın sahile bakan noktasından denize attı. 

Daha önce dilek kâğıtlarının bulunduğu şişeyi Samsun’da Karadeniz'e atan kafe sahibi Levent Turan, dileklerin çoğuna olumlu dönüşler aldığını, son günlerde özellikle müşterilerinin en çok salgının sona ermesi yönünde temennilerde bulunulduğunu söyledi. 
Kafesinin butik, insanlarla iç içe olan bir işletme olduğunu ve müşterileriyle aile sıcaklığında ilişkiler kurduklarını belirten Turan, “İşletmemize gelen insanların yüzde 70’ini tanıyoruz. Dilek şişelerimizin ilkini Karadeniz’e, ikincisini Akdeniz’e attık. Üçüncüsünü ise Kıbras’ta denize atacağız. Dilek şişeşine dileklerini atan bazı arkadaşlarımız gelip, dileklerinin kabul olduğunu söyledi. Memur olduğunu, evlendiğini söyleyenler oldu. Hatta bir arkadaşımız dilek tuttuktan sonra bir klipte oynayıp zengin olduğunu bile söyledi. Hemşire olan, asker olan, uzman olan müşterilerimiz oldu. Ama hep iyi şeyler mi oldu hayır dileğini geri almak isteyenler oldu, ayrılık yaşadığını söyleyen müşterilerimiz de oldu” diye konuştu. 
Son zamanlarda ise insanların pandemiden kurtulmayı dilediklerini belirten Turan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Salgın bitsin, yeniden eski hayatımıza dönelim. Ülkemiz feraha ersin dilekleri atıldı şişeye. Sanırım hepimizin ortak dileği bu.” dedi. Öte yandan kafeye gelen müşteriler ise dileklerini diledikleri görüldü.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
hafif yağmur
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@