Çorum’da artık kapı kapı iş aramaya son veriliyor

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü inşaatının mekanik işlemlerini gerçekleştiren Ankara merkezli Dizayn Klima mühendis açığını İş Bul Çorum sayesinde sağladı.

Çorum’da artık kapı kapı iş aramaya son veriliyor

Çorum İl Sağlık Müdürlüğü inşaatının mekanik işlemlerini gerçekleştiren Ankara merkezli Dizayn Klima mühendis açığını İş Bul Çorum sayesinde sağladı.

06 Ağustos 2017 Pazar 21:37
Çorum’da artık kapı kapı iş aramaya son veriliyor

MÜSİAD Çorum tarafından faaliyete geçirilen ‘’İŞ BUL ÇORUM’’ işverenin imdadına yetişti. Dizayn Klima sahibi Vahit Ece, İş Bul Çorum sayesinde çok büyük bir sıkıntıdan kurtulduğunu ifade ederek Müsiad Çorum’a teşekkür etti.

Ankara merkezli faaliyet gösterdiklerini ifade eden Vahit Ece, Çorum’da İl Sağlık Müdürlüğünün mekanik işlerini aldıklarını ve son anda bir mühendisinin işten ayrıldığını ifade ederek büyük bir sıkıntıya girdiklerini belirtti. Ece, internet üzerinden İş Bul Çorum isimli siteyi gördük. Hemen burada bir ilan yayınladık. Bir saat içerisinde sıkıntı yaşadığımız alanda mühendis açığımızı bu site sayesinde giderdik. Çorum’a yabancı olduğumuz için bu açığı biran önce nasıl gidereceğimizi düşünürken bu site sayesinde sorunumuzu çözdük. İstihdama katkı sağlayan böylesi verimli bir internet sitesini kurdukları için buradan Müsiad Çorum ailesine canı gönülden teşekkür ediyorum dedi.
İŞ ARAYAN MÜHENDİS İŞ SAHİBİ OLDU

Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Çorum’da iş aramaya başlayan Fatih Şahin de İş Bul Çorum sayesinde kendine uygun bir iş bulmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Şahin, Makine Mühendisi olarak açıkta kalmak zor bir süreçti. Sosyal medya üzerinden İş Bul Çorum isimli bir internet sitesine ulaştım. Burada kendime uygun iş olur düşüncesiyle form doldurarak beklemeye başladım. Tevafuk bu ya kısa bir sürede internet üzerinden doldurduğum formun ardından telefonum çaldı. İl Sağlık Müdürlüğü’nün mekanik işlerini alan Dizayn Klima benimle iletişime geçerek bu alanda mühendis açığının olduğunu belirterek görüşmeye davet edildim. Görüşmemizin ardından ertesi gün işime başladım. Uzun zamandır aradığım işi kısa bir sürede bulmuş oldum. Çorum için çok yararlı olan bu internet sitesini kurdukları için başta Müsiad Çorum Şubesi Başkanı Sayın Mücahid Ahmed Köksal’a ve onun nezdinde Müsiad Çorum ailesine çok teşekkür ederim. İşveren ve iş arayan tüm hemşerilerimizi bu siteyi aktif bir şekilde kullanmalarını tavsiye ediyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum dedi.

“AKTİF BİR ŞEKİLDE KULLANALIM”

İş Bul Çorum’u aktif bir şekilde kullanalım

MÜSİAD Çorum Şubesi Başkanı Mücahid Ahmed Köksal istihdama katkı sağlamak amacıyla kurdukları internet sitesinden Çorum’da yaşayan herkesin faydalanması gerektiğini söyledi. Köksal: ‘’Hiçbir şekilde gelir beklemeksizin hayata geçirdiğimiz İş Bul Çorum isimli internet sitemizi tamamen Çorum’un yararı için faaliyete geçirdik. İşveren ile iş arayanı bu internet sitemiz aracılığı ile bir araya getiriyoruz. Yapılması gereken tek şey www.isbulcorum.com internet sitemize girerek ücretsiz bir şekilde ilan bırakmak. İşveren ve iş arayan kardeşlerimiz bıraktıkları ilanlar sayesinde bir araya geliyor. Her iki tarafında sorununu çözmek bizleri çok mutlu ediyor. Buradan diyeceğim odur ki tüm Çorumlu hemşerilerimiz tamamen memleketimizin yararı için faaliyete geçirdiğimiz internet sitemizden aktif bir şekilde istifade etmeleridir’’ dedi.

İnternetten www.isbulcorum.com web sayfasına ulaşılabilir. (Mehmet DALAR)