Çorum’da 27 köyün daha fosseptik ihalesi yapılıyor

Adalet ve Kalkınma Partisi Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu,  İl Özel İdaresi tarafından 2017 yılı çalışmaları kapsamında 27 köyün daha bireysel fosseptik ihalesinin yapılacağını söyledi.

Güncel 23.02.2017, 20:04 24.02.2017, 00:23
774
Çorum’da 27 köyün daha fosseptik ihalesi yapılıyor

Çorum Milletvekili Salim Uslu bu yıl yapılacak çalışmalar ile köylerin kanalizasyon ihtiyaçlarının tamamen karşılanacağını da dile getirdi.

Konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada Çorum’un Sungurlu ilçesine bağlı Karacabey, Dayıncak, Akçakoyunlu, Yorgalı, Aşağıbeşpınar, Yukarıbeşpıner, Denizli, Aydoğan ve Kamışlı köylerinin fosseptik ihalesinin 28 Şubat Salı günü; Uğurludağ’a bağlı Dağönü, Köpeç, Büyükerikli ve Resuloğlu köyleri ile Bayat’a bağlı Beydili köyünün fosseptik ihalesinin 2 Mart Perşembe günü; Osmancık’a bağlı Fındık, Fındıcak, Ağıroğlan, Baltacı Mehmet Paşa ve Baldıran köyleri ile Kargı’ya bağlı Hacıveli, Gökbudak, Karaosmanlı ve Aşağıkayadibi köylerinin fosseptik yapım ihalesinin 3 Mart Cuma günü ve Mecitözü ilçemize bağlı Bükse, Fındıklı, Karacaören ve Konaç köylerinin fosseptik ihalesinin ise 6 Mart Pazartesi günü yapılacağını dile getiren Milletvekili Salim Uslu, bu ilçe ve köylere hayırlı olmasını diledi.

KÖYLERE 103.5 MİLYON YATIRIM

İl Özel İdaresi’nin 2017 yılında köylere 802 proje ile 103,5 milyon liralık yatırım yapacağını, Çorum’da köylerin tarihte alamadıkları hizmetleri almaya devam etiklerini söyleyen Milletvekili Uslu, “Köylerimizin altyapılarını tamamlayarak üstyapı çalışmalarını da hızla yapmaya devam ediyoruz. 2015 yılında başlattığımız rekor hizmetleri 2016 yılında yeni rekorlara ulaştırdık. 2017 yılında da tarihi rekorlarımızı kırmaya devam ediyoruz. Bu yıl 41 içmesuyu, 145 Kanalizasyon, yaklaşık 480 Km Asfalt, 453 köye 1,3 milyon metrekare Kilittaşı, 14 Sanat Yapısı (Köprü, Menfez v.s.), 62 Tarımsal Sulama, vb. toplamda 802 proje çalışması daha yaparak 103,5 Milyon TL yatırım gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

“KAMU HİZMETİNİN KALİTESİ ARTACAK”

İl Özel İdaresi’nin köylere yaptığı hizmetin uyumlu ve koordineli çalışma sonucu olduğunu belirterek yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistesi’ne de değinen Uslu, “Ülkemiz 2002 yılında Ak Parti iktidarı ile gerçek hizmet ile tanışmış, kaos ve kargaşadan uzaklaştıkça büyüme ve gelişmeyi gözlemleyebilmiştir. Legal yollarla engellenemeyen bu kutlu yürüyüşümüz illegal yollarla engellenmeye çalışılsa da milletimiz gereken cevabı vermiştir. 16 Nisan’da yapılacak referandum, geçmişte ülkemize çok büyük zararlar vermiş, kaos ve kargaşa ortamları oluşturmuş koalisyonlara son verecek, geçmişte büyük acılar yaşatan, demokrasiye, hak ve hürriyetlere balans ayarı yapmaya kalkanlara veya kalkışma cüretini göstereceklere milletimizin son bir cevabı olacaktır. Milletimizin güvenini şimdiye kadar boşa çıkarmadık, şimdiden sonra da boşa çıkarmayacağız. İl Özel İdaremizce Köylerimize yapılan hizmetler uyumlu ve koordineli bir çalışmanın sonucudur. Hükümetimizin koordinemizle sağladığı ödeneklerle; Valimiz, Belediye Başkanlarımız, İl Genel Meclisimiz, İl ve İlçe teşkilatlarımız ile köylerimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Hizmetin büyümenin, gelişmenin devamlılığı, ihtilal Anayasasının rejim değişikliği söz konusu olmaksızın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi olarak yenilenmesi ile mümkündür. Halkımız her seçimde olduğu gibi 16 Nisan referandumunda da desteğini bizlerden esirgemeyecektir” dedi.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 31 Ekim 2020
İmsak 05:36
Güneş 07:01
Öğle 12:29
İkindi 15:19
Akşam 17:47
Yatsı 19:07

Gelişmelerden Haberdar Olun

@