“Çorum’a kısa sürede kültür ve kongre merkezi kazandıracağız”

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, yıllardan beri Çorum'un ve Çorumlunun özlemi haline gelen Kültür ve Kongre Merkezi’ni en kısa sürede şehre kazandıracaklarını söyledi.

Güncel 28.03.2019, 15:39 28.03.2019, 19:53
480
“Çorum’a kısa sürede kültür ve kongre merkezi kazandıracağız”

55. Kütüphane Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada Çorum'un kültür, sanat ve edebiyat hayatının çok canlı olmasına rağmen, içerisinde kütüphanenin de yer aldığı Çorum'a yakışır bir kültür ve kongre merkezinin eksikliğini her daim hissettiklerini vurgulayan AK Parti adayı Halil İbrahim Aşgın, çok amaçlı salonların da yer aldığı kültür ve kongre merkezinin yapımına hemen başlayacaklarını söyledi.

Bir şehirdeki kültür ve sanat hayatının o şehrin kalitesini, orada yaşayan toplumun entelektüel seviyesini ortaya koyduğunu dile getiren AK Parti Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Ara sokaklarından ana arterlerine kadar kültür, sanat ve estetikle yoğrulmuş bir şehir hayal ediyoruz. İşte bu sebeplerle şehrimizde büyüklü, küçüklü, ulusal ve uluslararası ölçekte her türlü bilimsel etkinliğin, çeşitli kültür ve sanat faaliyetlerinin yapılabileceği, bir kongre ve kültür merkezinin inşa edilmesini sağlayacağız. Şehrimizdeki tüm korolar için uygun çalışma alanları, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin rahatlıkla icra edileceği sergi salonları da bu merkez içinde yer bulacaktır. Ayrıca sivil toplum kuruluşlarımızın çalışmalarının daha nezih ortamlarda, güzel imkânlarla sunulması ve sürdürülebilmesi için sivil toplum kuruluşlarımıza da burada alanlar açacağız” dedi.

24 SAAT AÇIK KÜTÜPHANE

Çorum'da teknik araç ve gereçlerle donatılmış bir kütüphanenin de eksikliğinin hissedildiğini ifade eden AK Parti Belediye Başkan adayı Halil İbrahim Aşgın, “Günümüz insanının, özellikle de gençlerimizin ihtiyaçlarına cevap verebilecek donanıma ve konfora sahip, üniversite öğrencilerimizin sınav dönemlerinde 24 saat açık bir kütüphaneyi gençlerimizin hizmetine sunacağız. Kitap okumanın, araştırma yapmanın ve ders çalışmanın son derece rahat olduğu, elektronik ortamda her türlü bilimsel veriye kolaylıkla ulaşılabildiği çağdaş, muazzam bir kütüphaneyi de kültür ve kongre merkezimizin içerisinde inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 02 Aralık 2020
İmsak 06:08
Güneş 07:38
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@