Çorum’a 15 yeni uzman doktor kadrosu daha

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 2017- 1.dönem açıktan atama kur’asında Çorum’a 15 yeni uzman doktor kadrosu açılacağını söyledi.

Güncel 23.02.2017, 19:50
1694
Çorum’a 15 yeni uzman doktor kadrosu daha

Geçtiğimiz hafta açıklanan 73. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü Kurası Münhal Kadrolar kapsamında 13’ü uzman olmak üzere 19 doktor kadrosu açıldığını belirten Uslu, 28 Şubat’ta atama kuralarının yapılmasıyla hekimlerin göreve başlayacağını anlattı. Türkiye genelinde hekim ihtiyacının devam etmekle birlikte il merkezi ve ilçelerin doktor ihtiyaçlarının karşılanması için takibe devam ettiklerini belirten Salim Uslu, atanan doktorların sonrasında sosyal gereksinimleri, aile durumu, eğitim vb. ihtiyaçları gereği özellikle ilçelerden ayrılmalarının söz konusu olduğunu, bunun da sürekli ihtiyaçların devamına neden olduğunu kaydetti.

İlçelerin gelişmesi, büyümesi ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi için gerekli çalışmalar yapmaya devam ettiklerini ifade eden Uslu, “Şu anda Sungurlu ve Alaca ilçemiz Doğalgaz konforunu kullanıyor. Önümüzdeki yıl da Osmancık ve İskilip ilçemiz doğalgazdan faydalanmaya başlayacaktır. Bizler üzerimize düşen görevi fazlasıyla yapmaya devam edeceğiz ancak atanan doktorların ilçede sürekliliği için mülki amirinden yerel yöneticisine, siyasilerden bürokratına, eğitimcisinden toplumun her bireyine önemli sorumluluklar düşmektedir” dedi.

Son dönemde ilçe hastanelerinin uzman hekim taleplerini karşılamak için ilgililerle sık sık görüşmeler yaptıklarını söyleyen Uslu, “Açılan yeni kadro ve atamalarla ilçelerimizin büyük oranda doktor ihtiyaçları karşılanmıştır. Ancak Alaca Devlet Hastanemizin hekim ihtiyaçlarının karşılanması için belediye başkanımız, ilçe başkanımız ve başhekimimizle koordineli bir şekilde Sağlık Bakanlığı nezdinde defaten görüşmelerimiz olmasına rağmen teknik nedenlerden dolayı sorun çözülememişti. Israrlı takibimiz sonucunda 2017 yılı 1.Dönem Açıktan Atama Kurası için Alaca ilçemize Anesteziyoloji ve Reanimasyon, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Genel Cerrahi, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Ortopedi ve Travmatoloji ile Üroloji branşlarında 6 Uzman Hekim kadrosu açılacaktır.

İskilip’e 4, Sungurlu’ya 2, Osmancık’a da 2 Yeni Uzman Doktor Kadrosu daha gönderiliyor.

Ayrıca 2017 yılı 1.Dönem Açıktan Atama Kurasında Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanemize Neonatoloji, İskilip Devlet Hastanemize Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji, Kardiyoloji, Radyoloji ve Üroloji, Osmancık Devlet Hastanemize Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji ile Ruh Sağlığı ve Hastalıkları, Sungurlu Devlet Hastanemize de Kardiyoloji ve Tıbbi Biyokimya branşlarında toplamda Çorum’a 15 Uzman Kadrosu açılacaktır. Memleketimize hayırlı olsun” dedi.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Ekim 2020
İmsak 05:34
Güneş 06:59
Öğle 12:29
İkindi 15:21
Akşam 17:49
Yatsı 19:09

Gelişmelerden Haberdar Olun

@