Çorum, Türkiye’nin yeşil hikayelerinde

Hollanda Büyükelçiliği ile Çorum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’nin Yeşil Hikayeleri” programı kapsamında “Çorum’un Hızlı Kazanım Proje Fikirleri” konulu toplantı düzenlendi. 

Güncel 10.11.2020, 19:41
879
Çorum, Türkiye’nin yeşil hikayelerinde

Geçtiğimiz yıl Hollanda öncülüğünde Türkiye'de başlatılan ve ilki İstanbul'da yapılan Türkiye'nin Yeşil Hikayeleri İnisiyatifi çalışması, pandemi sürecinde verilen aranın ardından Çorum Belediyesi işbirliğiyle Çorum'da düzenleniyor. Çorum Belediyesi Turgut Özel Konferans Salonunda Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Yağbat'ın da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda katılımcılara akıllı şehirler hakkında bilgiler verildi ve Quickwin (hızlı kazanım) proje fikirleri toplantısı yapıldı. Toplantıda, kısa sürede uygulamaya alınabilecek nitelikteki çevre projeleri üzerinde de çalışmalar yapıldı. 
Çorum Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürü Talat Tekin tarafından, belediyenin “Akıllı Çevre” kapsamındaki çalışmaları hakkında sunumun da yapıldığı toplantıda Çorum Belediyesinin yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik, Rüzgar enerji santralleri, güneş enerjisi santralleri, Biokütle tesisinde çöp atıklarından elde edilecek enerji santrali ve çevre ve yeşil alan hizmetleri hakkında da katılımcılara bilgiler verildi. 
'Hollanda Büyükelçisi Çorum'a geliyor 
Proje kapsamında Hollanda Büyükelçisi Marjanne De Kwaastenıet Çorum'a bir ziyarette bulunacak. Çorum Belediyesini ziyaret edecek olan Büyükelçi Kwaastenıet ardından Milli Ağaçlandırma Günü etkinliğine ve Çorbis etkinliğine katılacak. Hollanda Büyükelçisi Çorum ziyaretini Kale ve Müze gezileriyle tamamlayacak. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 03 Aralık 2020
İmsak 06:09
Güneş 07:39
Öğle 12:35
İkindi 14:59
Akşam 17:21
Yatsı 18:45

Gelişmelerden Haberdar Olun

@