06 Mart 2014 Perşembe 23:19
Çorum Şehir Hastanesi’nin temelini Bakan Mevlüt Çavuşoğlu attı
Sağlık Bakanlığı tarafından 157 milyon 500 bin TL’lik ihale sonucunda Ankara yolu eski Karayolları Muayene İstasyonu’nun bulunduğu 128 bin metrekare alana yapılması planlanan 650 yataklı Çorum Şehir Hastanesi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma törenine Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Sami Güçlü, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, AKP Çorum Milletvekilleri Sami Uslu, Cahit Bağcı, Murat Yıldırım, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, YÖK Başkanı Prof.Dr. Gökhan Çetinsaya, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Yer tesliminin ardından temele hazırlanan 650 yatak kapasiteli ancak yapılan ilavelerle 1033 yatağa ulaşabilecek Şehir Hastanesinin açılış töreni İl Sağlık Müdürü İsmail Tuncel’in konuşması ile başladı.Sağlık hizmetinin kalitesini artırmak, hasta ve çalışan memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmanın baş görevleri olduğunu anlatan Tuncel, temeli atılan Şehir Hastanesi ile birlikte kaliteli sağlık hizmeti konusunda önemli bir adımın atılmış olduğunu ifade etti. Bugün itibariyle Çorum’da 5643 personelle sağlık hizmeti verildiğini söyleyen Tuncel, Şehir Hastanesi’nin Çorum’a kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Törende sırasıyla AKP Çorum Milletvekilleri Murat Yıldırım ve Cahit Bağcı, Sağlık Bakan Yardımcısı Agah Kafkas, TBMM Meclis İdare Amiri ve AKP Çorum Milletvekili Salim Uslu ve Avrupa Birliği Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından kürsüye gelen protokol üyeleri hazırlanan butona hep birlikte basarak Şehir Hastanesi’nin temelini attı.

Genel yoğun bakım, cerrahi yoğun bakım, pediatrik servisi, KVC ünitesi, acil servis, ameliyathaneler, anne oteli, yanık tedavi merkezi, hemodiyaliz, 326 kişilik konferans salonu, seminer ve sergi salonu, 1227 araç kapasiteli otopark gibi bölümleri olan hastanenin ayrıca Güney Kampüsü’nde yapılacak olan Tıp Fakültesi’ne tüp geçitle bağlanması hedefleniyor.(Erkan BAYATLI)

Son Güncelleme: 06.03.2014 23:18