“Çorum referandumda tarih yazdı”

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, ilçe başkanları ve belediye başkanları ile istişare ve teşekkür toplantısı düzenledi.

“Çorum referandumda tarih yazdı”

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, ilçe başkanları ve belediye başkanları ile istişare ve teşekkür toplantısı düzenledi.

18 Mayıs 2017 Perşembe 01:07
“Çorum referandumda tarih yazdı”

Haznedar’da gerçekleştirilen toplantıya; İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, il başkan yardımcıları, ilçe başkanları ve belediye başkanları katıldı.

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, önemli bir süreci başarı ile sonuçlandırdıklarını aktararak, “Bundan dolayı herkese teşekkür ediyorum. Bu süreçte bütün teşkilatlarımız canla başla bir çalışma içerisine girdi ve bu çalışmaların da semeresi olarak Çorum 16 Nisan’da tarih yazdı” dedi.

Çorum’un Türkiye ortalamasının yaklaşık % 14’lük bir fark ile güzel bir başarı elde ettiğini belirten Karadağ, “16 Nisan referandumunda bütün ilçelerimizde gözle görülür bir şekilde oy artışı sağlandı ve ciddi bir başarı elde edildi. Bu başarının önümüzdeki belediye seçimlerine yansıyacağını düşünmekteyim. Zira bizlerdeki bu uyum, ahenk, birlik ve beraberlik içinde yapılan her çalışmanın sonucunda başarı gelmektedir. Ben tüm ilçe başkanlarımızdan ve belediye başkanlarımızın şahsında teşkilatlarımızdan memnunum.

Allah bu milletten binlerce kez razı olsun. Bu millet her seçimde özgürlüklerden yana ve iyiliklerden yana iradesini ortaya koydu. İlk defa halkımız kendi iradesiyle bir Anayasa yaptı. Bugüne kadar bu millete bazıları hep bir Anayasa dayatmıştı ama bu süreçte ilk defa halkın gönlüne göre bir Anayasa yapıldı. Ben bu vesile ile sandığa giden ve iradesini yansıtan bütün Çorumlu hemşerilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

21 Mayıs’taki Büyük Kongre’nin hayırlara vesile olmasını temenni eden Karadağ, konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Bu sistem değişikliğinde ilçe başkanlarımızla, belediye başkanlarımızla ve tüm teşkilatlarımızla tarihe şahitlik yaptık. Türkiye’de sistemi değiştirerek; yarın çocuklarımıza, torunlarımıza şunu diyebileceğiz, ‘bu seçimi biz yapmıştık.’ Bu bizler için çok büyük onur ve gururdur.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ak Partiye katılacağı tarih olan 21 Mayıs‘ta Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda 3. Olağanüstü Büyük Kongreye teşkilatımızla hazırız.

16 Nisan referandum sonuçlarının onaylanması ile önü açılan Cumhurbaşkanlığı sürecinin resmen başlamasıyla Ak Parti Kurucu Genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 21 Mayıs’ta yapılacak 3. Olağanüstü Kongre ile Ak Parti’ye yuvasına dönerek genel başkanlığa seçilmesiyle teşkilatlarımızın duyduğu özlem ve hasret son bulacaktır.”

AK Parti Çorum İl Teşkilatı olarak büyük kongre içinde gerekli tüm hazırlıkların tamamlandığının altını çizen İl Başkanı Mehmet Karadağ, Ankara Arena’ya adeta çıkarma yapacaklarını vurguladı. Karadağ, “21 Mayıs Pazar günü partimizin büyük kongresini yapacağız. Çorum İl Teşkilatı olarak bizler de bugüne kadar olduğu gibi Pazar günü de tüm teşkilatlarımız, enerjimiz ve coşkumuzla Genel Başkanımız Sayın Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olacağız. Bu kapsamda 50’den fazla otobüsün yanı sıra yüzlerce teşkilat mensubumuz da özel araçları ile Ankara’ya gidecek ve büyük coşkuya katkı yapacaktır” dedi. (Haber Merkezi)