“Çorum kiremidi ihraç edilebilir ürün olacak”

Ece Holding Ar-ge Merkezi çalışmalarının sektöre farklı bir boyut kazandırdığını belirterek özel bir hammadde ve formülle ürettikleri Bioksit Kiremit’i anlatan Erdel Çenesiz, inovasyon ve teknoloji ile çevre dostu ürün üretimi için yatırımlarının süreceğini, Çorum’un tanınması ve keşfedilmesi gereken cevherlerle dolu bir kent olduğunu vurguladı.

Güncel 19.12.2014, 23:10 19.12.2014, 23:11
1149
“Çorum kiremidi ihraç edilebilir ürün olacak”
Yapı sektörünün lider markalarından ECE Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, Digitürk’ten yayın yapan +1 televizyonunda yayınlanan ve Ekonomi gazeteciliğinin ünlü ismi Celal Toprak’ın sunduğu “Yeşil Ekonomi” programına canlı yayın konuğu olarak katıldı.
Programda sektördeki gelişmeleri, üretimde fark yaratan çalışmalarını ve Çorum ekonomisine katma değer sağlayacak yeni projelerini anlatan Erdem Çenesiz, ilimiz sanayisinin büyümesini sürdüreceğini, bunun gerek ülke gerekse Çorum’un gelişimine katkı sağlayacağını dile getirdi.
İlimizde 7 üretim tesisiyle birlikte yapı sektörünün öncüleri arasında yer alan ECE Holding, üretim aşamasında kullandığı son teknolojiler ve geliştirdiği Ar-ge merkeziyle birlikte gerek Anadolu, gerekse Çorum’un sanayileşmesine katkı sağlayacak faaliyetlere imza atıyor.
“Yeşil Ekonomi” programında Ece Holding Ar-ge Merkezi çalışmalarının sektöre farklı bir boyut kazandıracağını söyleyen ECE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Çenesiz, Ar-Ge çalışmaları sonucu özel bir hammadde ve formülle ürettikleri Bioksit Kiremit sayesinde; Çorum kiremidinin de ihraç edilebilir bir ürün haline geleceğine ve hak ettiği fiyat seviyesine çıkacağına inandığını belirtti. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiklerini ve bu alandaki yatırımlarına devam edeceklerini vurgulayan Erdem Çenesiz, bu inovasyon ile birlikte Ar-Ge'nin geleneksel sektörlerde dahi ne kadar önemli olduğunun ortaya konduğunu; İnovasyonu sadece ileri teknoloji ürünlere dair bir kavram gibi görmenin doğru olmadığını ifade etti.
Ece Holding’in olmazsa olmazları arasında yer alan “Yeşil Üretim”in önemine vurgu yapan Erdem Çenesiz, Ar-ge merkezlerinin geliştirdiği teknolojilerle birlikte inovatik ve ekolojik ürünlerin yanı sıra su tüketiminin giderek önem kazandığı bir dünyada kısıtlı olan doğal kaynakları en doğru biçimde kullanıp minimum su kullanımı sağlayarak çevre dostu ürünler ürettiklerinin altını çizdi.
Çorum’da çok güçlü bir sanayileşme olduğunu belirten Çenesiz, özellikle makineleşme konusunda yenilikçi ve ileri teknoloji özelliklerine sahip makinelerin üretim aşamasında büyük önem taşıdığını söyledi. Çorum’daki tesislerinde yaklaşık 2000 kişiyi istihdam ettiklerini ve Anadolu’yu kalkındırmak için istihdamın dikkat çekilmesi konular arasında yer alması gerektiğini ifade eden Erdem Çenesiz, “Çorum, tanınması ve keşfedilmesi gereken cevherlerle dolu bir şehir. Doğal kaynaklar yönünden de oldukça zengin. Özellikle Anadolu’nun sanayileşmesi ve ekonomik yönden daha da güçlenmesi adına birçok fırsat var. Bunu başarmak içinde Anadolu ’daki genç ve nitelikli iş gücünün artırılması gerekiyor” şeklinde konuştu.
(ÇORUM HABER)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:02
Güneş 06:26
Öğle 12:36
İkindi 15:57
Akşam 18:37
Yatsı 19:55

Gelişmelerden Haberdar Olun

@