Çorum Kent Konseyi olağan kongresi bugün

Çorum Kent Konseyi Olağan Genel Kurulu bugün saat 17.30’da Turgut Özal Konferans Salonu'nda gerçekleşecek.

Güncel 01.07.2019, 00:10 01.07.2019, 22:43
729
Çorum Kent Konseyi olağan kongresi bugün

Çorum Belediyesi bünyesinde kent yaşamında; kent vizyonunun ve hemşehrilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılığın artırılması, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın güçlenmesi saydamlık, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim gibi ilkelerin daha işlevsel olması için çalışmalarını sürdüren Kent Konseyi bazı tavsiye niteliğinde kararlar alarak Belediye yönetimine de bildirebiliyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan Kent Konseyi Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğin 5. maddesi uyarında Kent Konseyleri’nin mahalli idareler genel seçimleri sonuçlarını izleyen 3 ay içinde 8. maddede belirtilen başkanının çağrısı ile toplanması öngörülüyor. Bu kapsamda Çorum Kent Konseyi de olağan genel kurulunu bugün yapacak. Kongrede Kent Konseyi’nin yeni yürütme kurulu ve kent konseyi başkanı seçimi gerçekleştirilecek.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “Aday adayıyken şehrimizi birlikte yönetelim diye billboardlara ilan vermiştik. Bu konuya çok önem veriyoruz. Bu nedenle de şehrimizi meslek kuruluşlarının, sendikaların, üniversitelerin, sivil toplum örgütlerinin, siyasi partilerin, kamu kurum ve kuruluşlarının ve mahalle muhtarlarının temsilcileri ile şehrin diğer bütün katmanlarının katılımıyla birlikte yönetmek istiyoruz. Bu amaçla Kent Konseyimizi daha aktif hala getireceğiz. Bütün sivil toplum kuruluşlarımıza kent konseyimizi açacağız. Şehrimizin temel sorunlarını kent konseyimizde konuşmadan tartışmadan çözüm noktasında harekete geçmeyeceğiz. Şehrimizle ilgili kararları ortak akılla alacağız”

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
açık
banner303
Namaz Vakti 24 Eylül 2020
İmsak 04:58
Güneş 06:23
Öğle 12:37
İkindi 16:01
Akşam 18:42
Yatsı 20:01

Gelişmelerden Haberdar Olun

@