12 Şubat 2014 Çarşamba 22:49
“Çorum için elele vermeliyiz”
CHP İl Başkanı Cengiz Atlas ile CHP Çorum Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, eğilim yoklamasına giren İl Genel Meclis Üyesi Adayları ve Belediye Meclis Üyesi Adayları ile Seçim Koordinasyon Merkezi’nde bir araya geldi.

Bugün saat 17.00’de Yavruturna Mahallesi Cengiz Topel Caddesi’nde bulunan CHP Seçim Koordinasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya; CHP İl Başkanı Cengiz Atlas, Merkez İlçe Başkanı Ali Rıza Suludere, Kadın Kolları Başkanı Melda Özüdoğru, Gençlik Kolları Başkanı Velican Çalıkuşu ile 8 Şubat’ta Bahçelievler İlkokulunda gerçekleştirilen eğilim yoklamasında listeye giren İl Genel Meclis Üyesi Adayı ve Belediye Meclis Üyesi Adayları katıldı.

Toplantıda ilk konuşmayı CHP İl Başkanı Cengiz Atlas yaptı. Atlas, “8 Şubat tarihinde gerçekleştirilen ve şenlik havasında geçen eğilim yoklamasında herkesin gösterdiği özverili çalışmaya teşekkür ediyorum. Bu yaptığımız eğilim yoklamasında sıralamaya girsin ya da girmesin kimse üzülmesin. Kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. Kazanan Çorum olmuştur. Ben burada eğilim yoklamasına giren herkese teşekkür ediyor, listelerde yer alan arkadaşları da canı gönülden tebrik ediyorum. Başarınız daim olsun” dedi.

Atlas’ın ardından bir açıklama yapan CHP Belediye Başkan Adayı Kenan Nuhut, toplantıya katılan herkese iştirakinden dolayı teşekkür ederek sözlerine başladı.

“BU DAVA HERKESİN DAVASI”

Nuhut, seçimlerde başarı göstermek zorunda olduklarının altını çizerek, bu davanın Türkiye davası, Çorum davası olduğunu söyledi.

Nuhut, “Ben eğilim yoklamasının yapıldığı gün il başkanıma da dedim buradan sizlere de söylemek istiyorum. İyi ki Cumhuriyet Halk Partisi’ne gelmişim. Sizler, genç, yaşlı, kadın, çoluk çocuk demeden davanızı yakından takip ediyorsunuz. Yaklaşık 12 yıldır iktidarda olan AKP’ye ve yanlış politikalarına karşı mücadele veriyorsunuz. Sizleri bu kararlılığınızdan dolayı canı gönülden tebrik ediyorum.

Biz 30 Mart Yerel Seçimleri bu tempoyla çalışırsak kazanacağız. Şunu samimiyetle söylüyorum; davasına bu kadar hâkim olan arkadaşları görünce daha çok çalışmam gerektiğini düşündüm. Biz bu birlik ve beraberlikle omuz omuza verirsek önümüzdeki yıl yapılacak genel seçimlerde de Çorum’dan en az 3 milletvekili çıkartırız. Yaklaşık 12 yıldır AKP’ye dâhil olan yöneticiler herkes görüyor, hepimiz de biliyoruz ki halka kendilerini anlatmak yerine genel başkanlarına sırtlarını dayamayı tercih ediyorlar. Bu durum bizler için bir avantajdır.

Biz sırtımızı sadece halka dayıyoruz. Halkımız için alın teri döküyoruz. Alın teri her zaman çok kıymetlidir. Halkımız da, bizler de bunun kadrini kıymetini iyi biliriz. Bizler yaklaşık 30 gündür sahadayız. Hiçbir siyasi parti adayı bizim kadar sahada değil. AKP’nin şuan 20 Belediye Meclis Üyesi var, bizim ise 11 tane belediye meclis üyemiz var. Bana inanın, 30 Mart seçimlerinden sonra bu tablo bizim lehimize tam tersine dönecek. Biz her yere gidiyoruz, herkesle görüşüyoruz. Ben halkın gözlerindeki samimiyeti ve sağduyuyu görüyorum.

Herkes akın akın CHP’ye geliyor. Bu davamız memleket içindir. Bu davaya herkesi kabul edelim. Belediye Başkanlığı koltuğu şerefimle söylüyorum ki sadece bana değil sizlere ve Çorum halkına ait olacak. Basın da bize destek vermek için yarışıyor. Biz herkesten çok çalışmaya devam edelim. Bu dava herkesin davasıdır. Bu dava memleketin ve Çorum’un davasıdır. Bir fırsat geçti elimize, bu fırsat Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidara taşıma eğilimidir. Hatalarımız olursa da birbirimizin hatalarını düzeltelim.

Türkiye için Çorum için artık el ele omuz omuza verme vaktidir. Şunu iyi bilin ki 17 Aralık Operasyonlarının ardından yaşanan depremle insanımız bizimle birlikte olmaya karar verdi. Çünkü bizim düşüncemizde haram yok. Yaradandan dolayı insana insan gibi davranmak zorundayız. İnşallah 31 Mart sabahı kol kola o taş binaya gireceğiz” şeklinde açıklamalarda bulundu.
(Volkan SINAYUÇ)

Son Güncelleme: 12.02.2014 22:50