Çorum ekonomisi masaya yatırılacak

Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) yöneticileri, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ÇTSO) ziyaret etti.

Güncel 16.10.2014, 01:27 16.10.2014, 01:28
783
Çorum ekonomisi masaya yatırılacak
Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) yöneticileri, Çorum Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ÇTSO) ziyaret etti.

Ziyarette TEB İşletme Yönetimi Uzmanı Tamer Müftüoğlu, yarın Anitta Otel’de yapılacak olan iş dünyası ve finans uzmanlarının bir araya gelerek, Çorum ekonomisini masaya yatıracakları TEB KOBİ Akademi Programı hakkında bilgi verdi.

Tamer Müftüoğlu, bugüne kadar 46 ilde gerçekleştirdikleri TEB KOBİ Akademi projesi kapsamında 87 etkinlik gerçekleştirdiklerini ve 22 bin 500 kişiye ulaştıklarını söyledi TEB KOBİ Akademi projesi içerisinde KOBİ’lerin gelişimlerini desteklemek amacıyla çeşitli eğitimler düzenlediklerini belirten Müftüoğlu, Çorum iş dünyasını etkinliğe davet etti.

Çorum TSO Başkanı Çetin Başaranhıncal da, TEB KOBİ Akademi programının, KOBİ Başkenti Çorum’da hayata geçirilmesinin son derece önemli olduğunu söyledi.

İki bölümden oluşan etkinliğin özellikle öğleden sonraki bölümünde gerçekleştirilecek olan atölye çalışmalarının işadamlarına çok ciddi katkılar sağlayacağına inandığını dile getiren Başaranhıncal, “İşadamlarımız, belli bir bütçe ayırarak sahip olabilecekleri eğitimleri TEB’in KOBİ Akademi programı ile ücretsiz ve alanında uzman kişilerden alabilecekler. Çorum iş dünyamızın bu fırsatı iyi değerlendireceğini düşünüyorum” dedi.

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Başaranhıncal, Çorum iş dünyasına böyle bir fırsat tanımalarından dolayı TEB yöneticilerine teşekkür etti.

Buna göre yarın Anitta Otel’de 09.00-17.30 saatleri arasında yapılacak TEB KOBİ Akademi’nin öğleden önceki bölümünde açılış konuşmalarının ardından “Değişen dünyada güçlü olmak” konusu işlenecek. Öğleden önceki bölümde ayrıca, İşletme Yönetimi Uzmanı Tamer Müftüoğlu, “Global Ekonomi ve KOBİ’ler” konusunda açıklamalarda bulunacak.

Etkinliğin öğleden sonraki bölümünde ise alanında uzman kişilerce yönetilecek olan atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Uzmanı Adnan Şahsüvar tarafından yürütülecek olan birinci atölye çalışmasında “Bugünün başarılı KOBİ’si geleceği nasıl yönetecek” ve “KOBİ’lerde stratejik yönetim” başlıkları ele alınacak. Girişim Eğitim ve Danışmanlık Merkezi Uzmanı Mehmet Sanlı tarafından yürütülecek olan ikinci atölye çalışmasında ise “İşletmeniz gelişim haritasının neresinde?” ve “KOBİ’lerde büyüme senaryoları” başlıkları ele alınacak.

TEB KOBİ Bankacılığı Grubu Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz’un da katılımıyla gerçekleştirilecek olan toplantıya Ticaret ve Sanayi Odası’nın tüm üyeleri davet edildi.
(Volkan SINAYUÇ)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
Namaz Vakti 27 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@