Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

23 Mart 2018 Cuma 23:37
Çorum'dan kısa kısa...

SAMANLAR TUTUŞTU GARAJ KÜLE DÖNDÜ

Çorum’da çıkan yangında bir garaj küle döndü.

Alınan bilgiye göre ilimiz Uğurludağ İlçesi’ne bağlı Karaevliya köyünde önceki gün öğlen saatlerinde A.K.K (4) isimli küçük çocuk Ö.K’ye ait garajın yakınında bulunan samanların olduğu alanda elinde bulunan çakmak ile oyun oynarken samanları tutuşturdu. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı yangında garajın tamamen yanarak kullanılmaz hale geldiği, yaklaşık 25 bin TL’lik bir hasarın oluştuğu ve olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

İKİ TON ODUN YANDI

Çorum’da çıkan bir yangında 2 ton odun yandı.

Alınan bilgiye göre Mecitözü’ne bağlı Devletoğlan köyünde ikamet eden M.A (26) isimli kişinin evinin arkasında bulunan elektrik direklerinin tellerinden çıkan kıvılcımlar sonucu evin bahçesindeki odunluktaki odunlar tutuşarak yandı.

İki ton odunun tamamen yandığı yangın Mecitözü İtfaiye ekipleri tarafından sürdürülürken, herhangi bir can kaybı ve yaralanma meydana gelmediği öğrenildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

KÜÇÜK ÇOCUK BALKONDAN DÜŞTÜ

Çorum’da 2 yaşındaki küçük bir çocuk balkondan düşerek ağır şekilde yaralandı.

Alınan bilgeye göre Çorum’un Mecitözü İlçesi’ne bağlı Kargı köyünde dün sabah saatlerinde yaşanan olayda M.B isimli iki yaşındaki küçük çocuk ahşaptan yapılmış olan evinin balkonunda oynarken toprak zemine düşmesi neticesinde hayati tehlike geçirecek şekilde yaralandı.

Yaralı çocuk kaldırıldığı Mecitözü Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisini müteakip ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Bilinci açık olan çocuğun müşahede altına tutulduğu, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

DENGESİNİ KAYBEDEN İKİ KİŞİ DÜŞTÜ

Çorum merkezde dengesini kaybederek düşen iki kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre ilk olay önceki akşam merkeze bağlı Kalehisar Köyü’nde yaşandı. Köyde yaşayan M.P (64) yaşındaki adam kendisine ait evin inşaatında işkile de sıva yaparken dengesini kaybetmesi sonucu yere düşerek iki kolunu incitmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı adam Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

İkinci olay ise merkeze bağlı Karadona köyünde önceki gün öğlen saatlerinde oldu. Z.Ö (54) isimli adam köy içinde yolda yürüdüğü esnada dengesini kaybetmesi sonucu dere yatağına düşerek hayati tehlike geçirecek şekilde yaralandı. 112 ekipleri tarafından Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne şevki yapılan şahıs müşahede altına alındı.

Öte yandan Çorum’un Alaca İlçesi Yıldızhan Mahallesi Meskün Sokak’ta oturan M.T isimli kişi tarlada çalıştığı sırada traktörün römorkunu çekiçle takmaya çalıştığı sırada, kopan parçanın gözüne gelmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Üç olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

2 KAZADA 5 YARALI

Çorum’da meydana gelen trafik kazalarında beş kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum merkez Bahabey Caddesi Sıracettin Sokak’ta yaşanan kazada E.Y. sevk ve idaresindeki 19 FN 750 plakalı araç seyir halinde iken karşıdan karşıya geçmeye çalışan A.İ. isimli kişiye çarparak yaralanmasına sebep oldu.

Çorum’un İskilip İlçesi Hacıpiri Mahallesi Çorum Caddesi üzerinde yaşanan kazada ise S.A sevk ve idaresindeki 07 EHC 79 plakalı araç tek taraflı kaza yaptı. Kazada sürücü ile birlikte araçta bulunan A.Ü, Y.E.C ve M.K isimli kişiler hayati tehlike olmayacak şekilde yaralandı.

(Volkan SINAYUÇ)