Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

15 Mart 2018 Perşembe 22:29
Çorum'dan kısa kısa...

GENÇ KIZ İLAÇLA İNTİHARA KALKIŞTI

Çorum’da bir genç intihara kalkıştı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Bayat İlçesi Pancarlık Köyü’nde ikamet eden 23 yaşındaki A.Ç isimli genç kız ruhsal bunalıma girerek evinde bulunan ilaçtan bir avuç içerek intihar teşebbüsünde bulundu.

Zehirlenen genç kız sevk edildiği Bayat Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

ÇEKİCİ ŞARAMPOLE DEVRİLDİ: 1 YARALI

Çorum’da bir çekici şarampole devrilince sürücü yaralandı.

Alınan bilgiye göre A.Ç (53) yönetimindeki çekici Çorum istikametinden İskilip istikametine seyir halinde iken Saraylı Köyü mevkiinde sürücünün dikkatsizlik ve tedbirsizliği nedeniyle şarampole devrildi.

Kazada yaralanan çekici sürücüsü sevk edildiği Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

MANTARDAN ZEHİRLENDİ

Çorum’da bir kişi yediği mantardan zehirlendi.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Ortaköy ilçesine bağlı Karahacip Köyü’nde yaşayan S.Ö (59) isimli kadın pazardan aldığı mantarı akşam yemeğinde yedikten sonra mide bulantısı şikâyetiyle Ortaköy Devlet Hastanesi’ne gitti.

Burada yapılan tetkikler neticesinde zehirlendiği belirlenen kadın hayati tehlikesinin olabileceği değerlendirildiğinden ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

MADENDE KAZA

Çorum’da bir maden ocağında yaşanan kazada bir işçi yaralandı.

Alınan bilgiye göre İskilip’in Çomu Köyü’nde faaliyet gösteren bir maden ocağında tekniker olarak çalışan Ş.G (34) isimli kişi maden bölümüne ait birinci damar batı ayak taban yolu bölümünde rutin kontrol yaparken tavan kısımdan düşen taşın sol kolunun dirseğine çarpması neticesinde hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

İskilip Devlet Hastanesi’ne sevk edilen yaralı yapılan tedavisini müteakip taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

MERDİVENDEN DÜŞTÜ, YARALANDI

Çorum’da merdivenden düşen bir öğrenci yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Alaca İlçesi Günhan Mahallesi’nde yaşanan olayda A.E isimli öğrenci okulda merdivenlerden indiği sırada dengesini kaybedince düşerek hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı. Öğrenci Alaca Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavisinin ardından taburcu edildi.

Öte yandan merkez Mimar Sinan Mahallesi’nde bir işyerinde çalışan E.S isimli kişi de yemek molasından döndüğü sırada masanın kenarına çarpması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

ALKOLLÜ YAKALANDI

Çorum’da bir sürücü alkollü araç kullanırken yakalanarak ceza yedi.

Alınan bilgiye göre Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yapılan kontrollerde bir kişinin alkollü yakalandığı öğrenildi.

Buna göre Yavruturna Mahallesi’nde yaşanan olayda R.U isimli kişinin yönetimindeki otomobilin önce park halindeki bir araca daha sonra ise bir evin duvarına çarparak durduğu, şahsın yapılan kontrollerinde 270 promil alkollü olduğunun tespit edildiği öğrenildi.

5 KAZADA 7 KİŞİ YARALANDI

Çorum’da meydana gelen 5 ayrı trafik kazasında 7 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Ulukavak Mahallesi’nde yaşanan trafik kasacında M.C sevk ve idaresindeki otomobil ile karşı yönden gelen Y.A yönetimindeki otomobil çarpıştı. Kazada iki sürücü de hayati tehlike olmayacak şekilde yaralandı.

Bahçelievler Mahallesi’ndeki kazada ise K.U yönetimindeki 06 AV 3376 plakalı aracı seyir halinde iken karşıdan karşıya geçmeye çalışan H.T isimli kişiye çarparak tehlike arz etmeyecek şekilde yaraladı.

Gülabibey Mahallesi’ndeki kazada ise H.Y isimli kişi yönetimindeki 19 TH 115 plakalı motosiklet seyir halinde iken dengesini kaybederek devrildi. Kazada sürücü hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Ulukavak Mahallesi’ndeki başta bir kazada ise N.B yönetimindeki 06 TFH 61 plakalı araç seyir halinde iken O.E.Ç isimli kişiye çarparak yaralanmasına sebep oldu.

Üçtutlar Mahallesi’nde ise İ.D. sevk ve idaresindeki 19 TS 843 plakalı araç ile C.K. sevk ve idaresindeki 19 HS 203 plakalı araç çarpıştı. Kazada sürücüler hayati tehlike arzetmeyecek şekilde yaralandı.

(Volkan SINAYUÇ)