Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

13 Ocak 2018 Cumartesi 04:41
Çorum'dan kısa kısa...

MASKE ALAMAYAN İŞÇİ ZEHİRLENDİ

Çorum’da çalıştığı işyerinde maske alamayan bir işçi zehirlendi.

Alınan bilgiye göre Çorum Mimar Sinan Mahallesi Ankara Yolu üzerinde bir işyerinde çalışan A.G (39) isimli işçi hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. İşçi çalıştığı işyerinde amonyak madde kullandıklarını, 2 yada 3 kere maske istemesine rağmen maske vermediklerini, hayati tehlike arz etmeyecek şekilde zehirlendiğini beyan ederken, yetkililerden davacı olduğunu da dile getirdi.

Konuyla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

TANIMADIĞI KİŞİ MOTOSİKLETE BİNDİ

Çorum’da bir motosiklet sürücüsü tanımadığı bir kişinin motosikletine binerek düşüp yaralandığını söyledi.

Konu ile ilgili alınan bilgiye göre Bahçelievler Mahallesi Bahar 1. Sokak üzerinde meydana gelen olayda D.Y. (41) isimli kişi, tanımadığı bir şahsın kullandığı motosikletin arkasına bindikten sonra alkolün etkisi ile düşerek yaralandığını beyan etti.

Konuyla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

ÇEKİÇLE ELİNE VURDU

Çorum’da bir işçi çekiçle eline vurarak yaralandı.

Alınan bilgiye göre Akkent Mahallesi Ankara yolu üzerinde bir fabrikada çalışan L.A (47) isimli kişi çalışmış olduğu işyerinde bakır eritme ocağını temizlediği sırada eline çekiç vurması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Öte yandan Çepni Mahallesi Hıdırlık Sokak’ta bir işyerinde çalışan F.K (19) isimli genç işyerinde taşıdığı tepsinin elinin üzerine düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Ayrıca Osmancık Cumhuriyet Mahallesi Barbaros Caddesi üzerinde bulunan 75. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda okuyan H.H.B isimli 9 yaşındaki bir öğrenci de okul camını kapattığı sırada camın kırılması sonucu kolundan hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanarak Osmancık Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

TARLADA ÖLÜ BULUNDU

Çorum’un Ortaköy ilçesine bağlı Aşdağul beldesinde bir kişi tarlada ölü olarak bulundu.

Edinilen bilgilere göre önceki gün öğlen saatlerinde buğday ekmek için gittiği tarlasında komşuları tarafından ölü olarak bulunan O.C. (66) isimli şahsın cenazesi otopsi yapılmak üzere Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla şahsın ölümü şüpheli bulunarak inceleme başlatıldı.

(Volkan SINAYUÇ)