Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

13 Kasım 2017 Pazartesi 22:55
Çorum'dan kısa kısa...

ÇAMAŞIR SUYU İÇİP ZEHİRLENDİ

Çorum’da yaşlı bir adam çamaşır suyu içince zehirlendi.

Edinilen bilgiye göre Çorum’un Alaca İlçesi’ne bağlı Alacahöyük Köyü Kalınkaya mahallesinde ikamet eden M.O (83) isimli yaşlı adam evinin mutfağında bulunan çamaşır suyunu yanlışlıkla içmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde zehirlendi.

Yaşlı adam Alaca Devlet Hastanesi’ne sevk edilerek tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

ENGELLİ GENÇ KAYBOLDU

Çorum’da dedesinin yanına ziyarete gelen 24 yaşındaki engelli gençten birkaç gündür haber alınamıyor.

Alınan bilgeye göre Kargı’nın Beygircioğlu Köyü’nde oturan A.D. isimli vatandaş, Jandarma’ya yaptığı başvuruda, İstanbul’dan kendisini ziyarete gelen engelli torunu M.D.’nin (24) haber vermeden evden ayrıldığını, bir daha da geri dönmediğini bildirdi.

Dede A.D. daha önce de önce bu şekilde evden ayrılan torununun bulunmasını isteyerek müracaatta bulunulurken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

TRAKTÖRÜN ALTINDA KALDI

Çorum’da bir kişi traktörün altında kalarak yaralandı.

Alınan bilgiye göre olay Alaca’ya bağlı Beylice Köyü’nde meydana geldi. Olayda A.G. (63) isimli çiftçi tarlasını traktörü ile sürerken, tohum makinesini kontrol etmek için aşağı indi. O sırada traktörün hareket ettiğini gören A.G. peşinden koşmak istedi ve traktörün altında kaldı.

Yaralı olarak Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan A.G.’nin hayatî tehlikesinin bulunduğu, kalçasının çıktığı öğrenilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

MERDİVENDEN DÜŞEN KADIN YARALANDI

Çorum’da bir çok kişi iş yaparken kaza geçirerek yaralandı.

Buna göre ilk kaza Oğuzlar Çarşı Mahallesi’nde oldu. Evinin merdivenlerinden düşen H.Ç isimli bir kadın ağır yaralandı. 112 acil servis ekiplerince hastaneye kaldırılan kadının tedavisinin devam ettiği öğrenildi.

Çorum merkezde bir işyerinde çalışan O.K. (25) isimli genç de ayağının altındaki suntanın kırılması sonucu düşerek hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Merkeze bağlı Turgut Köyü’nde F.Y. (39) isimli kişi de traktör römorkundan çuval indirdiği sırada dengesini kaybederek düştü. Kolu kırılan kişinin Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Çorum OSB’de bir işyerinde çalışan M.Ö. (24) isimli genç de yuvarlayarak götürdüğü paletin mandalının açılarak yüzüne çarpması sonucu yaralandı. Hastaneye kaldırılan işçinin tedavisinin ardından taburcu edildiği belirtildi.

Ortaköy’ün Aşdağul beldesinde ise E.E. (16) isimli genç kız kendisine ait evinin çatısına çıktığı esnada dikkatsizlik tedbirsizlik sonucu kafasını çatıda bulunan tahtaya çarpması neticesinde hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Merkezde bir işyerinde çalışan R.M (32) isimli işçi de çalıştığı iskeleden düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Merkez ve ilçelerinde yaşanan olaylarla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla soruşturma başlatıldı.

(Volkan SINAYUÇ)