Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

Güncel 13.10.2017, 00:09 13.10.2017, 00:11
1431
Çorum'dan kısa kısa...

MOTORLU TESTERE İLE ELİNİ YARALADI

Çorum’da bir kişi motorlu testere ile elini yaraladı.

Edinilen bilgiye göre merkeze bağlı Mislerovacığı Köyü’nden A.E.(66) isimli şahıs kendisine ait evin kapı ve pencerelerinin tadilatını yapmak için motorlu testere ile odun kestiği sırada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle sol el üç parmağından hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Yaralının kendi imkânları ile gittiği Çorum Erol Olçok Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yapılan tedavisini müteakip parmaklarının kopma riski olması nedeniyle ileri tetkik ve tedavi için Ankara Numune Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatıyla tahkikata başlandı.

MİKZER ADAMA ÇARPTI

Çorum’da bir kişi yoldan geçerken mimzer çarpması sonucu yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Alaca’ya bağlı Kargın Köyü’nde ikamet eden H.Y (71) isimli kişi, traktörü ile seyir halinde bulunan H.D.(60) isimli kişinin traktörünün arkasında takılı bulunan mimzer (buğday ekme) makinesinin çarpması sonucu yaralandı.

Kazada hayati tehlike geçirecek şekilde yaralanan H.Y isimli kişi kaldırıldığı Sungurlu Devlet Hastanesi’nde yapılan ilk müdahalesinin ardından ileri tetkik ve tedavi için Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olay ile ilgili bilgi verilen Cumhuriyet savcısının talimatıyla tahkikata başlandı.

TRAKTÖRÜYLE AĞACA ÇARPTI

Alaca’da bir kişi traktörüyle ağaca çarparak yaralandı.

Alınan bilgiye göre Y.T. isimli şahsın yönetimindeki traktör, İbrahimköy köyünden Alaca ilçesi istikametine seyir halinde iken tedbirsizlik ve dikkatsizlik neticesinde direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun gidiş istikametine göre sağ tarafında bulunan ağaca çarptı. Kazada yaralanan sürücü Alaca Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisine müteakip taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile tahkikata başlandı.

ASANSÖR BOŞLUĞUNA DÜŞEREK YARALANDI

Çormu’da asansör boşluğuna düşen bir kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Mimar Sinan Mahallesi’nde bir işyerinde çalışan Sefa B (23) isimli işçi ayağının takılması sonucu asansör boşluğuna düşerek hayati tehlike arzetmeyecek şekilde yaralandı.

Öte yandan aynı işyerinde meydana gelen ikinci kazada da duvara dayalı olan malzemeler ayağının üzerine düşen Cennet A (42) isimli kişi de yaralandı.

Kazada yaralanan iki işçinin de Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi edildiği öğrenildi.

IŞIKTA BEKLEYEN İKİ ARACA ÇARPTI

Çorum’da seyir halindeki bir otomobil ışıkta bekleyen iki araca çarptı.

Edinilen bilgiye göre Çepni Mahallesi Hıdırlık Sokak’ta meydana gelen kazada Y.İ.D. (23) isimli sürücü, 19 TT 238 plakalı aracıyla seyir halinde iken, ışıklarda bekleyen 19 KL 984 ve 19 KD 959 plakalı iki araca çarptı.

Kazada iki aracın sürücüleri K.B.(46) ve F.K. (39) hayati tehlike arzetmeyecek şekilde yaralandı. Kazayla ilgili başlatılan soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

KAMYON KASASINDA DÜŞEREK YARALANDI

Çorum’da bir kişi kamyon kasasından düşerek yaralandı.

Edinilen bilgiye göre merkeze bağlı Kırkdilim Köyü mevkiinde faaliyet gösteren bir işyerinde çalışan M.K (45) kamyonun arka kapağını açmak için çıktığı kamyon kasasından yere düşmesi sonucu yaralandı.

Yaralı olarak Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan şahıs tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatıyla soruşturma başlatıldı.

3 KAZADA 4 YARALI

Çorum merkezde meydana gelen 3 ayrı kazada 5 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre merkeze bağlı Babaoğlu köy yolunda yaşanan kazada Ö.T. (62) yönetimindeki traktör yolun sağında bulunan refüje girerek kaza yaptı. Kazada yaralanan sürücü Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Samsun istikametinden Çorum istikametine seyir halinde bulunan M.E (28) yönetimindeki otomobil ise sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Samsun-Çorum Karayolu 20. Kilometresinde devrildi. Kazada yaralanan araç sürücüsü Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi edildi.

Merkezde meydana gelen üçüncü kazada ise E.K (24) yönetimindeki otomobil Çorum istikametinden İskilip istikametine seyir halinde iken Cerit köyü mevkiine geldiğinde direksiyon hakimiyetini kaybederek aynı istikamette seyir halinde bulunan S.K.(28) isimli şahıs yönetimindeki otomobile arkadan çarptı. Kazada iki araç sürücüsü ile birlikte araçta yolcu olarak bulunan R.K.(22) yaralandı. Yaralı 3 kişi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki tedavilerinin ardından taburcu edilirken, olaylarla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet savcısının talimatıyla tahkikata başlandığı öğrenildi.

TAHTA KIRILINCA, DÜŞÜP YARALANDI

Çorum’un Sungurlu İlçesi’nde bir işçi düşerek yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Sungurlu Karşıyaka Mezarlığı karşısında bir işyerinde çalışan Şevki A. (49) işyerinde perde yaptığı sırada ayağının altındaki tahtanın kırılması sonucu düşerek hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Sungurlu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan işçi tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet savcısının talimatıyla tahkikata başlandığı öğrenildi.

Öte yardan Çorum merkez Üçtutlar Mahallesi’nde bir inşaatta çalışan V.D (43) isimli işçi spiralle demir kestiği sırada bacağından hayati tehlike arzetmeyecek şekilde yaralanarak tedavi altına alındı.

YAŞLI ADAM DÜŞTÜ

Çorum’da yaşlı bir adam düşerek yaralandı.

Alınan bilgiye göre Oğuzlar’a bağlı Karadonlu Mahallesi Evrensel Caddesi’nde meydana gelen olayda B.Ç. (84) isimli yaşlı adam kıraathaneden ikametine döndüğü sırada ayağının takılması sonucu düşerek yaralandı. Yaşlı adamın ilk tedavisinin ardından ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği öğrenildi.

CEVİZDEN DÜŞEREK YARALANDILAR

Çorum merkez ve ilçelerinde yüksekten düşen kişiler yaralandı. Yüksekten düşme olaylarının dördü ise ceviz ağacından düşerek gerçekleşti.

Edinilen bilgiye göre Bayat’ın Kunduzlu Köyü’nden R.Ü. (27) kendisine ait bahçede ceviz toplamak için çıktığı ceviz ağacından dengesini kaybederek yere düşmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı olarak Bayat Devlet Hastanesi’ne sevk edilen genç, ilk müdahalenin ardından ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Dodurga Berk Köyü’nden İ.D (45) isimli kişi de kendine ait ceviz ağacından ceviz toplarken 3 metre yüksekten yere düşerek yaralandı. Yaralı Dodurga Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından taburcu edildi.

Ortaköy’de de Karahacip Köyü’nden İ.D (40) kendisine ait bahçede ceviz toplamak için çıktığı ceviz ağacından dengesini kaybederek yere düşmesi sonucu hayatı tehlikesi olmayacak şeklide yaralandı. Yaralı şahıs Ortaköy Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin ardından ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Bayat Kuruçay Köyü’nden M.Ç. (59) isimli kişi de evinin önünde bulunan ceviz ağacından ceviz topladığı esnada ayağının kayması sonucu dengesini kaybederek yere düştü. Bayat Devlet Hastanesi’nde ilk tedavisi yapılan kişi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi.

Öte yandan Dodurga Tutuş Köyü’nde İ.D. (67) isimli kişi evinin çatısını onardığı esnada dengesini kaybederek yere düşmesi sonucu hayatı tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı Dodurga Devlet Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edildi. Olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatıyla tahkikata başlandı.

Sungurlu Fatih Mahallesi’nde de N.S (82) yaşındaki yaşlı adam pazarda alışveriş yaparken gözünün kararması sonucu yere düşerek kafasını çarparak hayati tehlike arzedecek şekilde yaralandı.

7 YAŞINDAKİ ÇOCUK RÖMORKTAN DÜŞTÜ

Çormu’da küçük bir çocuk römorktan düşerek yaralandı.

Edinilen bilgiye göre Merkez Serpin Köyü’nde meydana gelen olayda ise B.A (7) isimli küçük çocuk evin bahçesinde bulunan römork kasasında oyun oynadığı esnafa ayağının kayması sonucu düşerek yaralandı.

Küçük çocuk ailesi tarafından Hitit Üniversitesi Erol Olçak Eğitim Araştırma Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alınırken, hayati tehlikesi olmadığı ancak çocuk olması nedeniyle müsaade altına tutulduğu belirtildi.

Öte yandan merkeze bağlı Eskice Köyü’nde ise B.Ö (57) isimli kişi kendisine ait traktörün römorkundan düşmesi sonucu hayati tehlikesi olacak şekilde yaralandı. Yaralı şahıs kendi imkanları ile Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelerek tedavi oldu. Olaylarla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet savcısının talimatıyla tahkikata başlandı.

MOTOSİKLETİ DEVİRDİ

Çorum’da bir kişi motosikleti devirmesi sonucu yaralandı.

Edinilen bilgiye göre E.A (15) isimli genç motosiklet ile Sungurlu istikametinden Demirşeh köyü istikametine seyir halinde iken Sungurlu-Demirşeh köyü girişine geldiğinde, direksiyon hakimiyeti kaybetmesi sonucu yolun kenarına devrildi.

Kazada motosiklet sürücüsü genç yara almazken, motosiklette yolcu olarak bulunan E.K.(15) isimli genç ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı genç Sungurlu Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet savcısının talimatıyla tahkikata başlandı.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 15 Ağustos 2020
İmsak 04:08
Güneş 05:44
Öğle 12:50
İkindi 16:38
Akşam 19:46
Yatsı 21:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@