Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

13 Eylül 2018 Perşembe 22:44
Çorum'dan kısa kısa...

MANTARDAN ZEHİRLENDİ

Çorum’da bir kişi araziden topladığı mantar yüzünden zehirlendi.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Bayat İlçesi Kunduzlu Köyü’nde ikamet eden M.T (29) isimli kadın arazide toplanan mantarları evde yemesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde zehirlendi.

Zehirlenen kadın sevk edildiği Bayat Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

SİLAHINI KAYBETTİ

Çorum’da tabancasını kaybeden bir kişi bulunması için Jandarma’ya başvurdu.

Alanına bilgiye göre Çorum merkeze bağlı Karaca Köyü’nde ikamet eden H.E (49) isimli kişi karakola müracaat ederek, kendisine ati olan ruhsatlı tabancasını yaklaşık 4 ay önce Karaca köyünde tarlasını suladığı esnada kaybettiğini, yaptığı bütün aramalara rağmen ise tabancasını bulamadığını beyan etti.

H.E isimli kişi tabancasının bulunmasını talep ederken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

KÖMÜRLÜK YANDI

Çorum’da bir köyde çıkan yangında kömürlük yandı.

Alınan bilgiye göre Çorum merkeze bağlı Köprüalan Köyü’nde H.Ö (37) isimli kişiye ait olan evin eklentisi kömürlükte yangın çıktı.

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından yangın kısa sürede söndürülürken, yangında kömürlük ve evin çatı kısmında hasar meydana geldiği, herhangi bir can kaybının olmadığı, yapılan araştırmada yangının doğal nedenlerle çıktığının tespit edildiği vurgulandı.

Olay Yeri İnceleme timi tarafından gerekli incelemenin yapıldığı ve yangınla ilgili soruşturmaya başlandığı da belirtildi.

AYAĞINA DEMİR DÜŞTÜ

Çorum’da bir işyerinde meydana gelen kazada iki işçi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Dodurga İlçesi’ne bağlı Alpagut köyünde faaliyet gösteren bir işletmede çalışan M.K.(36) ve A.K (31) isimli işçiler taşıdıkları demir direkleri ayaklarına düşürmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Dodurga Devlet Hastanesine sevk edilen iki kişi tedavilerinin ardından taburcu edildi.

Öte yandan Çorum merkez Mimar Sinan Mahallesi’nde bir işyerinde çalışan E.T isimli kişi iş makinasının hortumunu sökerken hortumun makarasının eline çarpması sonucu sağ el işaret parmağından hayati tehlike olmayacak şekilde yaralandı. İş kazalarıyla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

(Haber Merkezi)