Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

06 Haziran 2018 Çarşamba 00:10
Çorum'dan kısa kısa...

İŞ KAZASINDA YARALANDILAR

Çorum’da meydana gelen iş kazalarında çok sayıda işçi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Gülabibey Mahallesi’ndeki bir işyerinde çalışan A.D isimli kişi çıktığı inşaatın iskelesinden bir anlık dalgınlığı sonucu düşerek hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı. Mimar Sinan Mahallesi’nde ise M.Ç isimli kişi işyerinde ayağının kayması sonucu göğsünü çarparak hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı. Ulukavak Mahallesi’ndeki bir işyerinde ise O.Y isimli işçi çalışmış olduğu inşaatta yüksekten düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Bayat’ın Köpüklü Köyü’nde bulunan köprü yapım şantiyesinde çalışan A.O.A (35) isimli kişi de iş makinası ile çalıştığı esnada dere yatağına iş makinasını kaydırması ve aracın devrilmesi sonucu hayati tehlike arzetmeyecek şekilde yaralanarak Bayat Devlet Hastanesi’ndeki tedavisine müteakip taburcu oldu. Yine aynı yerde çalışan A.K (49) isimli kişi de kamyonet ile yola dolgu malzemesi döktüğü sırada aracın yan yatması sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanarak Bayat Devlet Hastanesi’ndeki tedavisine müteakip taburcu edildi.

Çorum merkezde Organize Sanayi Bölgesi’ndeki bir işyerinde çalışan S.K (39) isimli kişi de portif aracı ile malzeme yüklemesi yaparken malzemenin kayarak ayağına düşmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilen yaralı tedavisine müteakip taburcu edildi.

MADENDE KAZA

Çorum’da bir madende meydana gelen iş kazasında bir kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Dodurga İlçesi Alpagut Köyü’nde faaliyet gösteren madende işçi olarak çalışan L.T (36) isimli kişi yer altında kazı yaptığı esnada tavan kısımdan düşen taş parçalarının sol eline değmesi neticesinde hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Yaralı işçi Dodurga Devlet Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

LAVABODAN DÜŞEN KADIN YARALANDI

Çorum’da bir kadın evindeki lavabonun üzerinden düşerek yaralandı.

Alınan bilgiye göre Dodurga’nın Berk Köyü’nde ikamet eden S.A (70) isimli kadın evindeki lavabonun üzerine çıktığı esnada dengesini kaybederek yere düşmesi sonucu yüzünden hayati tehlikesi olmayacak hafif şekilde yaralandı.

Yaralı kadın Dodurga Devlet Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

Öte yandan Çorum’da 3 kişi daha düşerek yaralandı. Çorum’un Bayat İlçesi’ne bağlı Yeni Mahalle Beyazıt Caddesi’nde yaşanan olayda A.K isimli kişi epilepsi krizi sonucu düşerek kafasını çarptı. Kafa travması geçirdiği belirlenen şahıs Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

İskilip’in Çavuş Mahallesi’ndeki olayda S.A isimli kişi yüksekten düşerek yaralanırken, durumunun ciddi olması sebebi ile Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiği, Oğuzlar’ın Gölbaşı Mahallesi’nde de S.E isimli kişinin yüksekten düşerek Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.

ODUNU KESERKEN ELİNDEN YARALANDI

Çorum’da bir kişi hızar makinesi ile odun keserken elinden yaralandı.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Dodurga İlçesi Alpagut Köyü’nde faaliyet gösteren bir işlerinde çalışan A.Ç (47) isimli kişi hızar makinesi ile odun kestiği esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik neticesinde sol elini hızar makinesinin dişlisine değmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı.

Yaralı işçi Dodurga Devlet Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edilirken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

İKİ KİŞİ ZEHİRLENDİ

Çorum’da iki kişi zehirlendi.

Alınan bilgiye göre Alaca’nın Kuyuluş Köyü’nde ikamet eden 18 yaşındaki S.K. isimli kişi arazisine tarım ilacı attığı esnada, içi sıvı gübre dolu bidondaki tarım ilacını başka bir bidona hortum yardımıyla aktarmaya çalıştığı esnada dikkatsizlik ve tedbirsizlik nedeniyle bir iki yudum yutması sonucu zehirlendi. Alaca Devlet Hastanesi’ne kaldırılan genç tedavisinin ardından taburcu edildi.

Bayat’ın Pancarlık Köyü’nde ikamet eden H.Ç (37) isimli kişi de araziden topladığı mantarları yemesi sonucu zehirlenme şüphesi ile Bayat Devlet Hastanesi’ne müracaat etti. Şahsın yapılan tetkikler neticesinde hayati tehlikesi olmadığı, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldığı açıklandı.

BIÇAĞIN ÜZERİNE DÜŞEREK YARALANDI

Çorum’da bir kadın meyve bıçağının üzerine düşerek yaralandı.

Alınan bilgiye göre Mecitözü Çitli Köyü’nde ikamet eden F.Y (48) isimli kadın evinde mutfakta çalışırken şeker hastalığı nedeniyle başının dönmesi nedeniyle elinde bulunan meyve bıçağının üzerine düşmesi sonucu sağ kalçasından yaralandı.

Kalçasında 1 santimetre derinlikte yara oluşan hayati tehlikesi olmayacak hafif şekilde yaralanan kadın Mecitözü Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

LAÇİN’DE YANGIN

Çorum’un Laçin İlçesi’nde meydana gelen yangın korkuttu.

Alınan bilgiye göre Laçin’in Gökgözler köyünde elektrik trafosunun kısa devre yapması nedeniyle yangın çıktığı çıkan yangında M.K.(72) isimli şahsa ait arpa ekili arazinin tutuştuğu ve yangının Lâçin ve Dodurga itfaiye ekiplerince söndürüldüğü belirtildi.

Can kaybı yaşanmayan yangınla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

(Haber Merkezi)