Çorum'dan kısa kısa...

Çorum'dan kısa kısa...

30 Mayıs 2018 Çarşamba 21:37
Çorum'dan kısa kısa...

ÇATIDAN DÜŞEN İŞÇİ YARALANDI

Çorum Organize Sanayi Bölgesi’nde bir işyerinde çalışan 2 işçi çıktıkları çatıdan düşerek yaralandı. 1 işçinin durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre; Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren bir fabrikanın çatısına çıkan H.B (42) ve S.Ö (37) çatıda çalışırken havalandırma panellerinin kırılması sonucu 8 metre yukarıdan fabrikanın içindeki metal tezgahın üstüne düşerek ağır yaralandılar.

Yaralılar Çorum Hitit Üniversitesi Eol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Durumu ağır olan H.B Samsun iline sevk edildi. Kaza ile ilgili olarak soruşturma başlatıldı.

CAM KIRARKEN DAMARINI KESTİ

Çorum’da evinin camını kırmaya çalışan kişi atardamarını keserek yaralandı.

Alınan bilgiye göre Osmancık Çakır Köyü’nde ikamet eden M.Ş (59) isimli kişi evinin kapısının arka kısmından kitlenmesi üzerine kapı camını kırarak açmaya çalıştığı esnada dengesini kaybederek düştü.

Sağ kolunun atardamarı kesilen ve hayati tehlikesi bulunan yaralı şahıs ilk olarak kaldırıldığı Osmancık Devlet Hastanesi’nde yapılan tedavisini müteakip ileri tetkik ve tedavi için Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

İŞ KAZASINDA YARALANDILAR

Çorum’da işyerlerinde meydana gelen iş kazalarında çok sayıda işçi yaralandı.

Alınan bilgiye göre Mimar Sinan Mahallesi’ndeki bir işyerinde çalışan T.İ sağ kol bileğinin üzerine levha direğinin düşmesi sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Yavruturna Mahallesi’ndeki işyerinde ise D.A isimli işçi asansör tamiri yaptığı esnada parmağını iki demir arasına sıkışması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Çepni Mahallesi’nde U.S. isimli işçi merdivenden düşerek yaralanırken, Mimarsinan Mahallesi’ndeki kazada ise M.B isimli işçi kaynak yaptığı sırada yüzünden ve kollarından hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

Osmancık Koyunbaba Mahallesi’nde S.G çalışmış olduğu işyerinde eline cisim batması sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralanırken, merkez Üçtutlar Mahallesi’nde de R.U isimli kişi işyerinde et kestiği sırada bıçağı bileğine vurarak hayati tehlike arz etmeyecek şekilde yaralandı.

DÜŞEREK KAFASINI DUVARA ÇARPAN ÖĞRENCİ YARALANDI

Çorum’da teneffüs sırasında oyun oynarken düşen öğrenci yaralandı.

Alınan bilgiye göre Oğuzlar’ın Kayı Köyü’nde ikamet eden A.İ (8) isimli öğrenci Kayı Köyü İlkokulu’nda teneffüs esnasında sınıf içerisinde top oynarken dengesini kaybetmesi sonucu kafasını duvara çarparak hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır.

Yaralı çocuk Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınırken, olayla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile soruşturma başlatıldı.

MADENDE KAZA

Çorum’da bir madende iki ayrı kaza meydana geldi.

Alınan bilgiye göre Çorum’un Dodurga İlçesi Alpagut Köyü’nde faaliyet gösteren bir maden ocağında çalışan İ.D (38) isimli kişi yeraltında kazma ile kazı yaptığı sırada kazmanın gözüne isabet etmesi sonucu hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralandı. Aynı işyerinde çalışan B.Ü isimli kişi de yeraltında demir çaktığı esnada demirin kayarak sağ eline isabet etmesi sonucu hayati tehlike olmayacak şekilde yaralandı.

İki işçi de sevk edildikleri Dodurga Devlet Hastanesi’nde tedavisinin ardından taburcu edilirken, olaylarla ilgili bilgi verilen Cumhuriyet Savcısının talimatı ile soruşturma başlatıldı.

(Haber Merkezi)