“Çorum-Amasya yolunu hızlı bir şekilde tamamlayacağız”

AK Parti Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, Çorum Merkez’den Mecitözü’ne buradan da Amasya’ya giden yolun yapımına devam edildiğini belirterek, “2019’da 62 milyon para harcadık. Bu yıl da yaklaşık 70 milyon para harcayacağız. Birebir takip ediyoruz. İnşallah hızlı bir şekilde bu yolu da tamamlayacağız” dedi.

Güncel 22.09.2020, 19:14
340
“Çorum-Amasya yolunu hızlı bir şekilde tamamlayacağız”

AK Parti Mecitözü İlçe Başkanlığı’nın 7. Olağan Kongresi’nde konuşan Kaya, ilçeye yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

TOKİ yatırımının detaylarından bahseden Milletvekili Kaya, “TOKİ, Türkiye’nin hiçbir yerinde parayla yer alıp bina yapmaz. Parayla yeri bizim teşkilatımız aldı. Sonra böyle olmaz dedik. Konuştuk ve bizim aldığımız arsayı TOKİ’ye devrettik. Bugün Mecitözü’nde TOKİ yapılıyorsa AK Parti teşkilatının sayesindedir” diye konuştu.

Doğalgazı da Mecitözü’ne AK Parti’nin getirdiğini vurgulayan Kaya, ayrım yapmadıklarını söyledi. Kaya, “Mecitözü’ne geçtiğimiz yıl doğalgaz geldi. Bu doğalgazı Mecitözü’ne AK Parti getirmiştir. Bu doğalgazı getirirken burada bir CHP’li belediye var, biz belediyeyi alamadık diye ayrım yapmadan ilçe başkanımızın, teşkilatımızın, halkımızın enerjisini gördük ve hükümetimiz getirdi” ifadelerini kullandı.

Kaya, Mecitözü-Amasya yolu için toplamda 132 milyon liralık yatırım yaptıklarını dile getirerek, şunları söyledi:

“Çorum Merkez’den Mecitözü’ne buradan da Amasya’ya giden yolu yapmaya devam ediyoruz. 2019’da 62 milyon para harcadık. Bu yıl da yaklaşık 70 milyon para harcayacağız. Birebir takip ediyoruz. İnşallah hızlı bir şekilde bu yolu da tamamlayacağız.”

Müteahhit firma kaynaklı oluşan sorunlar nedeniyle yapımına devam edilemeyen Figani ve Kozören göletleri için müjde veren Kaya, 7,5 milyon liralık ödenek ayrıldığını söyledi. İşlerin bu yıl içinde ihale edileceğini kaydeden Kaya, “Sulama çok önemli. Mecitözü’nde de sulamada belirli bir aşamaya geldik. Bayındır barajımız tamamlanmak üzere. O tamamlandığında birçok arazimiz sulanacak. Mecitözü şunu kanıtlamış durumda. Su olduğu zaman tarımda neler üretebileceğini, hayvancılıkta neler yapabileceğini göstermiştir. Figani ve Kozören barajları için DSİ ile görüştük. 7,5 milyon liralık ödenek ayrıldı. Bu yıl içerisinde ihale ettireceğiz ve çalışmaları da gelecek yıl başlatacağız. Bu da Mecitözü’müze hayırlı, uğurlu olsun inşallah” diye konuştu. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
açık
banner303
Namaz Vakti 25 Ekim 2020
İmsak 05:31
Güneş 06:55
Öğle 12:29
İkindi 15:25
Akşam 17:53
Yatsı 19:13

Gelişmelerden Haberdar Olun

@