Çorum ADD ve Hacı Bektaş’tan Eğitim-Sen’in mitingine destek

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde düzenlenecek miting için Çorum’da da Eğitim-Sen Çorum Şubesi yöneticilerinin hazırlıkları devam ediyor.

Güncel 20.11.2019, 22:20
663
Çorum ADD ve Hacı Bektaş’tan Eğitim-Sen’in mitingine destek

Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Mustafa Gül ve beraberindeki heyet mitinge destek ve davet etmek için siyasi partiler ve bazı sivil toplum kuruluşlarına başlattığı ziyaretlerini Çorum Atatürkçü Düşünce Derneği ile Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi ile devam etti.

“Haklarımız, geleceğimiz ve öğrencilerimizin eğitim hakkı için 23 Kasım’da Ankara alanlardayız” diye konuşan Mustafa Gül, Eğitim-Sen Çorum Şubesi Yürütme Kurulu üyeleriyle birlikte Ankara eylemi için destek istemek amacıyla ilk olarak ADD Çorum Şubesi’ni ziyaret etti. ADD Başkanı Uğur Demirer ve üyelerle görüşen Mustafa Gül, Türkiye’de 18 milyon öğrenci, 1 milyon eğitimci bulunduğunu, aileleriyle birlikte eğitimin toplumun tüm kesimlerini ilgilendiren bir konu olduğunu hatırlattı. Eğitim emekçilerinin yıllardır yaşadığı sıkıntılara somut çözümler üretmek, özlük hakları, öğrencilerin eğitim hakkı için 23 Kasım’da Ankara’da alanlarda olacaklarını söyleyen Gül, “İki aydır bu sorunları değişik araçlarla dile getiriyor aynı zamanda da imza topluyorduk. Topladığımız imzaları Genel Merkeze yolladık. Bu imzalar yarın Eğitim-Sen Genel Merkezi tarafından Milli Eğitim Bakanlığı’na iletilecek. Cumartesi günü yapılacak olan mitinge de tüm Çorumluları davet ediyoruz” dedi.

Ziyaret nedeniyle teşekkür ederek eğitimin toplumda yaşayan herkesin paydaşı olduğu bir konu olduğunu, ayrıca devletin üç önemli görevinden birinin de (eğitim-sağlık ve güvenlik) bu konu olduğunu hatırlatan ADD Şube Başkanı Uğur Demirer de Eğitim-Sen’in mitingine tam destek sözü verdi.

Türkiye’de eğitimin ticari bir sektör haline getirildiğini, aklı ve bilimi öne alan parasız bir eğitim yerine akıl dışı uygulamaların yaygınlaştığı bir dönem yaşandığını ve eğitim çalışanlarının son 50 yıldır hak ve gelir kaybına uğradığını dile getiren emekli eğitimci Uğur Demirer “Bu anlamda Eğitim-Sen’in düzenlediği mitinge destek sunacağımızı kamuoyu ile paylaşıyorum” dedi.

Eğitim-Sen Şube Başkanı Mustafa Gül ve beraberindeki heyet daha sonra ise Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Çorum Şubesi’ni ziyaret etti. Vakıf Başkanı Nurettin Aksoy ve yönetimi ile görüşen Eğitim-Sen yöneticileri buradan da mitinge destek açıklamasının gelmesiyle ziyaretten memnun ayrıldı.

(Volkan SINAYUÇ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:36
Öğle 12:34
İkindi 15:00
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@