“Çölyak hastalığı hakkında farkındalığı artırmalıyız”

Çorum Çölyak Derneği’nde Kurban Bayramı dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

“Çölyak hastalığı hakkında farkındalığı artırmalıyız”

Çorum Çölyak Derneği’nde Kurban Bayramı dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi.

19 Eylül 2016 Pazartesi 23:20
“Çölyak hastalığı hakkında farkındalığı artırmalıyız”

Kurulduğu günden beri Cumartesi günleri Terlemez İş Merkezi’ndeki Dernek ofisinde bir araya gelen üyeler, bu kez bayramlaşmak için buluştular.
Dernek Başkanı Hacer Kesici başta olmak üzere çok sayıda üyenin katıldığı bayramlaşma etkinliğinde konuklara glütensiz ürünler ikram edildi. Bu ikramlar arasında glütensiz baklava ve cipsler özellikle çocuklar tarafından büyük ilgi gördü.
Çorum Çölyak Derneği Başkanı Hacer Kesici, Dernek çatısı altında ikinci kez bir bayram buluşması yaşadıklarını belirterek, “Öncelikle tüm Çölyaklıların ve halkımızın bayramını kutluyorum. Ramazan Bayramı’ndan sonra bu ikinci bayram kutlamamızda da bizlere eşlik eden tüm dostlarımıza çok teşekkür ediyorum. Çölyaklıların birbirlerine ve derneğimize destek olduğunu görmek, bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Kurulduğu günden beri bir taraftan resmi ziyaretler, hafta sonu organizasyonu, Üniversitemizle birlikte Çölyak toplantıları ve Çölyak günü etkinlikleri gibi faaliyetler gerçekleştirirken diğer taraftan da üyelerimize maddi manevi destek olmaya çalıştık. Birçok yeni tanı almış hastaya Çölyak’la yaşam konusunda bir nevi hayat koçluğu yaptık. Ancak daha ulaşamadığımız birçok Çölyaklı var. Sizlerden ve Çorum'un güzide yerel basınından ricam bu kişilere ulaşmamızda ve derneğimize kaydolmalarında bize destek olmanız. Çölyak’la ilgili toplumdaki farkındalığı artırıp tanı konulmamış kişilerin rahatsızlığından haberdar olmalarını sağlamalıyız. Halkımızın derneğimize destek olmasına ihtiyacımız var. Kapımız tüm Çölyak gönüllülerine açıktır.” diye konuştu.
(Recep SERBES)

Son Güncelleme: 19.09.2016 23:21
Anahtar Kelimeler:
Çorum Çölyak Derneği