“CHP’deki liste yarışı köylere yansıtılmasın”

CHP’li üyelerden bir grup, ortak yazılı açıklama yaparak, yarından itibaren üç gün içinde 11 mahalle ve 80 köyde sandık konularak delege seçimi yapılmasını parti içi demokrasi açısından önemsediklerini, ancak, kırgınlıklara yol açılmaması için çarşaf liste uygulamasını önerdiklerini bildirdiler.

Güncel 27.12.2019, 00:17
339
“CHP’deki liste yarışı köylere yansıtılmasın”

Ethem Eser, İrfan Olukçu, A.Yüksel Bellek, Rıdvan Samsunlu, Mevlüt Delikaraoğlu, Şentürk Gülnaz, Mehmet Gülhan ve Ahmet Özdel’in isimlerini taşıyan açıklamada, örgüt içindeki rakip grupların rekabet yarışının köylere taşınmasının doğru bulunmadığı ifade edilerek şu görüşler savunuldu:
“Köylerde kimilerinin mavi, kimilerinin beyaz, sarı liste taraftarı gibi örgütlenmesi anlayışının kaş yapalım derken göz çıkartmak olacağına inanıyoruz.

Bu durum birbirlerini yakinen tanıyan aynı köyün insanları arasında kırgınlığa, küskünlüğe, ve husumete neden olacaktır. Ve köy muhtarlarını da sıkıntıya sokacak bir durumdur.

Doğrusu blok listeler yerine çarşaf liste veya basit usul oy pusulası ile, gruplaşmadan, delege olmak isteyenlerin bireysel olarak çalışıp delege olmasıdır. Benim listem kazansın mantığıyla hareket edip köylüler arasına husumet sokmak kimseye bir yarar sağlamaz.

Parti içi grupların bu konuya hassasiyet göstereceğine inanıyoruz.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 19 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@