“Çevre kirliliğine karşı bisiklet şart”

Bağımız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu İl Temsilcisi Hayati Çam, Temiz Hava Hakkı Platformu tarafından yayınlanan “Kara Rapor 2020 Hava Kirliliği ve Sağlık Etkileri” çalışmasında yayınlanan raporda, Çorum’un hava kirliliğine atfedilen ölüm hızının en yüksek olduğu iller arasında yer aldığını belirterek, hava kirliliğini engelleme yolunun çevre dostu bisiklet yollarının yapılmasından geçtiğini söyledi.

Güncel 17.08.2020, 22:48
798
“Çevre kirliliğine karşı bisiklet şart”

Bağımız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu İl Temsilcisi Hayati Çam, Temiz Hava Hakkı Platformu tarafından yayınlananKara Rapor 2020 Hava Kirliliği ve Sağlık Etkileri” çalışmasında yayınlanan raporda, Çorum’un hava kirliliğine atfedilen ölüm hızının en yüksek olduğu iller arasında yer aldığını belirterek, hava kirliliğini engelleme yolunun çevre dostu bisiklet yollarının yapılmasından geçtiğini söyledi.

Çorum’un ekseriyetle düz bir zeminde olması nedeniyle bisiklet kullanımı için ideal bir kent olduğunu kaydeden Çam, “Çorum Belediyesi tarafından Saat Kulesi karşısına yapılan bisiklet istasyonu olumlu bir gelişme olması nedeniyle emeği geçenlere teşekkür ederiz. Ancak yeterli bir gelişme değildir. Şehrin ana halterlerinde özellikle Gazi ve İnönü caddelerine mutlaka bisiklet yolu yapılmalıdır. Bunun için internet ortamında imza kampanyası başlattık, Çorumlulardan destek bekliyoruz. İmza sayısı şu an 3100’dür. Saat Kulesi yanında yapılan bisiklet istasyonundan alınan bisikletle hangi bisiklet yolundan gidecektir? Gazi ve İnönü caddelerinde yer alan şeritlerden bir tanesinin bisiklet yolu yapılması elzemdir. Belediye tarafından bu konuda proje hazırlanmalı ve kamuoyu ile paylaşılmalıdır. Belediye öncülüğünde tarafların katılımı ile panel düzenlenmelidir. Trafik güvenliğini sağlama görevi il yöneticilerinin asli görevlerindendir.  Bisiklet yolu yapıldığı takdirde bisikletle öğrenciler, vatandaşlar ve memurlar işlerine, okullarına güvenle gideceklerdir” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@